Çözüldü AliExpress "İthalat İzni Hatası" nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Çin'den E900 Pro almıştım, kargo takibinde böyle bir şey olduğunu gördüm. İthalat izni hatası nedir, başına gelen var mı? Technopat'taki başka bir konuda 4-5 gün sonra gönderildi diyen de var, gümrükte kaldı geri gitti diyen de. Hangisi doğru acaba? Alt tarafı bir kulaklık, orijinal satıcısından aldım zaten. Şimdi fark ettiğim bir şey de var, kulaklığı Çin'den aldım ancak Singapur'dan Türkiye'ye geldiği gözüküyor, sorun çıkarabilir mi?
1610538010873.png

@MisakiTaro, sen de aynı yerden almıştın. Böyle bir şey yaşamış mıydın acaba?
1610538214732.png

Çözüm
Gümrükte bekliyor. Vergisi kesilecek ve size gelecek.

Başkası etiketlese yazmadım. Değerimi bil. :)
Geldi hocam çoktan, alma rehberi ve incelemesi bile var 😃

Ali bey benim sizin olaya benzer bir şey oldu. Telefon aldım önce Türkiye gümrükte tutuldu sonra gümrük işlemleri tamamlanamadı diyor. Ne yapmam lazım? İlk önce bende de ithalat izni hatası vermişti.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220302-094940~2.png
    Screenshot_20220302-094940~2.png
    98,7 KB · Görüntüleme: 79
  • Screenshot_20220303-145653.png
    Screenshot_20220303-145653.png
    164 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleyen: Moderatör:
Ali bey benim sizin olaya benzer bir şey oldu. Telefon aldım önce Türkiye gümrükte tutuldu sonra gümrük işlemleri tamamlanamadı diyor. Ne yapmam lazım? İlk önce bende de ithalat izni hatası vermişti.

Selam arkadaşlar ithalat izni hatası diyor bana yardımcı olabilir misiniz?
Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar.

Gümrüğe alınalı 8 gün oldu bakalım beklemeye devam o zaman, teşekkürler...

Ben telefon almıştım 3 aydır gümrükte beliyor aramadığım yer kalmadı ve aldığım cvplar telefona gümrük el koydu iade edilemez artık gümrük malı firmadan paranızı alınız. Bende 3 aydır AliExpress kanıtlamaya çalışıyorum.

Selam arkadaşlar, ithalat izni hatası diyor bana yardımcı olabilir misiniz?

3 aydır bekliyorum elime ulaşması imkansız iade de etmiyorlar AliExpress'den paramı almaya çalışıyorum.

Gümrükte bekliyor. Vergisi kesilecek ve size gelecek.

Başkası etiketlese yazmadım. Değerimi bil. :)
Merhabalar ben Aliexpressten siparis vermistim ve suan Gümrük işlemleri tamamlanamadi yaziyor napıcam kargo takip numarasindanda izleyemiyorum Gümrüktemi kaldı şimdi bilginiz varsa benimle paylaşırmısınız 2 gündür mafoldum param çöp oldu
Selam arkadaşlar ithalat izni hatası diyor bana yardımcı olabilir misiniz?
Ne yaptınız geldimi kağıt vs ? Benimde suan o şekilde yazıyor

Merhabalar ben Aliexpressten siparis vermistim ve suan Gümrük işlemleri tamamlanamadi yaziyor napıcam kargo takip numarasindanda izleyemiyorum Gümrüktemi kaldı şimdi bilginiz varsa benimle paylaşırmısınız 2 gündür mafoldum param çöp oldu

Ne yaptınız geldimi kağıt vs ? Benimde suan o şekilde yazıyor
Benim cihaz yasaklı listesinde sizinde öyleyse malesef urun gelmez parada resmen şansınıza ama parayıda unutun. Ben herkese ulaştım paketi taşıyan adama bile ulaştım gümrük müdürleri cimer ticaret bakanlığı ama sonuç hüsran mal artık devletin alamazsın dediler parayıda aliexpress den alın diyorlar ama aliexpress vermiyor git izin al malı al diyor şaka gibi

Geri
Yukarı