Aliexpress kargo beklemede ne demek?

enes acu

Kilopat
Aliexpress'ten alışveriş yaptım satıcı 8 gün süre vermiş şimdi 5 gün oldu fakat hala kargo beklemede gözüküyor bugün satıcıya mesaj attım ne zaman kargoya verilecek diye bahar festivali tatilinin yeni bittiğini en kısa sürede kargoya vereceğini söyledi bu 5 gün dolana kadar kargoya verir değil mi?. vermezse süre dolmadan iptalmi ediyim yoksa süre dolunca siparişim otomatik iptalmi olacak bilgili arkadaşlar beni aydınlatabilir mi?.

Çözüm
Süre dolana kadar kargo bilgisini girmez ise iade olur. 20 iş günü içinde paranı geri alırsın. Kendin iptal edersen 5 gün iptal süresi başlar. Satıcı bu süre içinde gönderirse iptal isteğin iptal olur ve kargo süreci işlemeye başlar. Satıcı iptali onaylarsa yine 20 gün içinde paran iade olur. Bu kadar beklemişsin birazcık daha bekle bence. Siparişini göndermezse iade işlemi başlayacak site tarafından paranı alırsın er ya da geç.
Süre dolana kadar kargo bilgisini girmez ise iade olur. 20 iş günü içinde paranı geri alırsın. Kendin iptal edersen 5 gün iptal süresi başlar. Satıcı bu süre içinde gönderirse iptal isteğin iptal olur ve kargo süreci işlemeye başlar. Satıcı iptali onaylarsa yine 20 gün içinde paran iade olur. Bu kadar beklemişsin birazcık daha bekle bence. Siparişini göndermezse iade işlemi başlayacak site tarafından paranı alırsın er ya da geç.

Çözüm
Beklemenizi tavsiye ederim. Satıcıya göre değişmekle beraber, kargoya verme süresinin bitimine 1-2 saat kala kargoya verilen ürünlerim de oldu siparişin ertesi günü kargoya verilen ürünlerim de. Ayrıca AliExpress kadar uygun ve ucuz bir platform yok. Araç sigorta kutusu için bir ürün baktım burada 22,90 TL orada ise 0,67 Dolar. :) Tabi ki de oradan aldım varsın olsun 45 günde gelsin.

Beklemenizi tavsiye ederim. Satıcıya göre değişmekle beraber, kargoya verme süresinin bitimine 1-2 saat kala kargoya verilen ürünlerim de oldu siparişin ertesi günü kargoya verilen ürünlerim de. Ayrıca AliExpress kadar uygun ve ucuz bir platform yok. Araç sigorta kutusu için bir ürün baktım burada 22,90 TL orada ise 0,67 Dolar. :) Tabi ki de oradan aldım varsın olsun 45 günde gelsin.
Yorum için teşekkürler satıcı bugün kargoya vermiş ürünümü 9 martla 20 mart arası tahmini sürecek yazıyor aliexpress standart shipping ve 17tracktan siparişini kontrol edebilirdiniz yazıyor Türkiye'ye girdiğindede takip edebilecekmiyim peki?

Ürün sayfasında, kargo seçenekleri vardır. Gönderim kısmına tıkladığınızda çıkar. Orada özellikle belirtmediyseniz ve de kargo ücreti vermediyseniz muhtemelen takipsiz kargo ile gelecek ve Türkiye içine girdiğinde takip edemeyeceksiniz. Muhtemelen dememin sebebine gelecek olursak bazı ürünlerde kargo ücreti vermesek bile takip edilebiliyor.
Ürün için gönderim yazan yerdeki kargo şirketi olan kısımda en sağ tarafta 'Tracking İnformation' yazar. Not Available yazıyorsa takip edemezsiniz, Available yazıyorsa takip edebilirsiniz.

Ürün sayfasında, kargo seçenekleri vardır. Gönderim kısmına tıkladığınızda çıkar. Orada özellikle belirtmediyseniz ve de kargo ücreti vermediyseniz muhtemelen takipsiz kargo ile gelecek ve Türkiye içine girdiğinde takip edemeyeceksiniz. Muhtemelen dememin sebebine gelecek olursak bazı ürünlerde kargo ücreti vermesek bile takip edilebiliyor.
Ürün için gönderim yazan yerdeki kargo şirketi olan kısımda en sağ tarafta 'Tracking İnformation' yazar. Not Available yazıyorsa takip edemezsiniz, Available yazıyorsa takip edebilirsiniz.
Şuan mobilden girdiğim için öyle bişey yazmıyor akşam bilgisayardan kontrol ederim ama takip numarası felan var yani kargo şirketi ücretsiz tam ismini hatırlamıyorum ama China post tarzında birşey yazıyordu. Bilerek ücretsiz olanına verdim biraz araştırdım kargo ücretliler sıkıntıymış sanırım yüksek miktarda kargo ücreti ödeyen insanlar olduğunu duydum.

Takip numarası ülkemize girene kadar işe yarıyor. Dediklerim sonrası için.

En mantıklısı bilgisayardan girip bakmanız. :)
Hocam birde sorum olacak ben işlemci aldım 55 dolarlık bir fiyata yanlız ben satıcıya mesaj atmadım ama fiyatını küçültme konusunda ama 120 tane türk alışveriş yapmış bu adamdan hatta geri bildirimlerde gümrükten geçirme konusunda iyisiniz vs. yazıyor 4 5 dolar gösterdiği olmuş paketleri sizce benimkinide böyle yapmışmıdır satıcıya mesaj attımda umarım sıkıntı çıkmaz biliyordur gümrük konusunu 😣

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı