Çözüldü AliExpress kargo hangi yolla geliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hüseyin1834

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, AliExpress'den bir ürün siparişi ettim kargo takibine baktığımda uçak ile görünüyor diye yazıyor ama çeviriden baktığımda denizaşırı diyor. Anlamı gemi ile geliyor mu demek yoksa yurt dışına çıktı gibi bir anlamı mı var?
1616948980897.png
1616949028323.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uçakla geliyor gözüküyor. Ülkemiz denizaşırı olduğu için bu terim kullanılmış. Gemi ile gelenlerde Shipping yazıyor.
Uçakla geliyor gözüküyor. Ülkemiz denizaşırı olduğu için bu terim kullanılmış. Gemi ile gelenlerde Shipping yazıyor.

Çözüm
Sitedeyken vergiyi ödettiyse aras, eve gelince ödeyecekse ptt ile geliyor.
Vergi ödemedim.
Teşekkürler.

Kargonun takipli ve takipsiz olduğunu nereden öğrenebilirim bileniniz varmı? bazı konularda konuşmalarda geçmiş ama ben kargomun takipli takipsiz oldugunu bilmiyorum.

Fikrim yok hocam. Sonuçta takip edebiliyorsunuz.

Kargo büyük ihtimal PTT ile gelecek. Benim de AliExpress siparişim var sizinki birkaç güne gümrüğe gelir gümrükten sonra ne zaman eline ulaşır bilmiyorum. Benim kargom dün gümrüğe girmiş geldiği zaman yazıyı güncellerim.

Geri
Yukarı