AliExpress kargo takibi yapılamıyor

abuksubuk

Centipat
Merhaba,

Uzun yıllardır AliExpress sitesinden alışveriş yapmamıştım. Daha önce yaptığım alışverişlerde, takip yapabiliyordum. Şu an bana verdikleri kargo takip no ex ile başlıyor ve hiçbir sitede veriye ulaşamıyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Shiping kargo takip edilemiyor maalesef. Ürünü alırken takip edilebilir kargo seçeneğini seçmeniz lazımdı oda fiyat olarak pahalı.

Hocam merhaba, EX ile başlayıp SG ile bitiyorsa bu Singapore EMS Speedpost olabilir. SG değil de CN İle bitiyorsa yine EMS dir. 17track sorgulaması yaparken kargoyu manuel olarak seç, EMS yi dene, Aliexpress Standart Shipping'i de dene. Eğer ürün Singapore Speedpost ile gönderiliyorsa önce Çin'den Singapur'a biraz uzun süren bir yolculuk yapacaktır, yaklaşık 10 gün. Speedpost'ta ürünleri bir hafta kadar bekletebildiğini söylüyor COVID yüzünden. Ayrıca bu Tür postayı takip edebiliyorsun, Türkiye'de de Yurtdışında da. EXxxxxxxSG şeklindeyse https://speedpost.com.sg/track-and-trace bu adresten de takip edebilirsin. Ürün Çin'den Singapur'a gönderiliyorsa eğer, Singapur'a ulaşana kadar PTT'den takip edemeyeceksin, sonrasında Speedpost parseli PTT'ye iletip Yurt içinde de takibi açıyor. Benim pakette şu an Singapur'da bakalım 23'ünde kalkar diyor beyefendiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı