Aliexpress kargo takibi yapılmıyor

prex

Kilopat
Daha fazla  
24 gün önce Aliexpress'ten işlemci almıştım ve 6 gün önce oturduğum şehre gelmiş. Ama " waiting in the post Office " yazıyor 6 gündür. Kapıya gelecekler mi yoksa ben mi almaya gideceğim? Ayrıca PTT'nin sitesinden kargoyu takip edemiyorum ve Aliexpress'te gelmiş gözükse de yukarısında daha yolda olduğu yazıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23 KB · Görüntüleme: 62
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    5,2 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Şubeye gidip sormanızda fayda var.
7 gün olmuş neredeyse.
Bu arada konuyla alakasız Denizli neresinde oturuyorsunuz?
Pamukkale. Gidip şubeden alacak mıyım? Hem korona hem de yarım saat yol 😩 Birde bunun 30TL gümrük vergisi vardır.
Şubeye gidip sormanızda fayda var.
7 gün olmuş neredeyse.
Bu arada konuyla alakasız Denizli neresinde oturuyorsunuz?
Ekran görüntüsündeki yer neresi oluyor ki? P.İ.D.M olabilir mi?
Şubeye sormanızda fayda var birkaç yerde kargo alınmadığı için geri satıcıya gönderildiğini okumuştum.
Son durum bu. Bir sıkıntı var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    4,7 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Hangi satıcıdan ne işlemci aldınız?

Hangi satıcıdan ne işlemci aldınız?
RE Store adlı mağazadan işlemci alışverişi yaptım. Xeon X5450.
Kargo şu an PTT'de Denizlide oturuyorsanız sıkıntı yok gibi.
Sövmemi bekliyor olabilirler mi? Çünkü hâlâ durum aynı. Bi' tık bana uzak ve virüsten dolayı dışarı çıkmaktan aşırı bir şekilde çekiniyorum. Telefon açmıyorlar, mail yoluyla da ulaşamıyorum.
Daha 10 dakika önce yakınımda bulunan PTT şubesine gittim ve kargonun nerede olduğunu sordum. Onlarsa bana daha kendilerine gelmediğini, ve kargoyu internetten göremediklerini söylediler. ''Ayrıca ülkeye geldiğinden ve gümrükten geçtiğinden emin misiniz? '' diye sordular. Kargo durumu hâlâ, Denizli Merkez Arrived in PTT Work Place olarak gözüküyor.

Son düzenleme:
RE Store adlı mağazadan işlemci alışverişi yaptım. Xeon X5450.

Sövmemi bekliyor olabilirler mi? Çünkü hâlâ durum aynı. Bi' tık bana uzak ve virüsten dolayı dışarı çıkmaktan aşırı bir şekilde çekiniyorum. Telefon açmıyorlar, mail yoluyla da ulaşamıyorum.

Daha 10 dakika önce yakınımda bulunan PTT şubesine gittim ve kargonun nerede olduğunu sordum. Onlarsa bana daha kendilerine gelmediğini, ve kargoyu internetten göremediklerini söylediler. ''Ayrıca ülkeye geldiğinden ve gümrükten geçtiğinden emin misiniz? '' diye sordular. Kargo durumu hâlâ, Denizli Merkez Arrived in PTT Work Place olarak gözüküyor.
PTT Kargo takibi numarasını atabilir misin?
Üstte varmış pardon.
Takipsiz kargo mu ?

Üstte varmış pardon.
Takipsiz kargo mu ?
Bir kaç yere baktım takipsiz sanırım.
10 gün oldu hâlâ aynı yazı yazıyor. Yakındaki PTT şubesine gittim biz göremiyoruz gümrükten geçtiğine veya ülkeye girmemiş olabilir dediler.
Ürün geri yollanmış bile! Gittiğimde PTT'ye aslında oradaymış ama oradaki çalışan bana kargonun Türkiye'ye bile gelmediğini söylemişti, rezalet! Satıcıya yazıyorum ama bakmıyor, ne yapmalıyım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı