AliExpress kargo takibi

FearLesLeon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 10.39 dolarlık ürün aldım AliExpress'ten satıcı 20 Nisan da Chima post registered air mail kargosuyla gönderdi. Takipli diye geçiyor ama sürekli ekteki gibi gözüküyor ne zamana gelir bu ürün sizce ?

Screenshot_20170508-223313.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargo daha yola çıkmamış ki gelsin.

Kargom var bilgisi China Post 'a bildirilmiş. CP 'de bilgiyi almış. Sonrasında kargoyu teslim alıp gönderecekler. İyisi mi sen bir satıcıyla konuş ya da iptal talep et acil ise.
Hocam sorduğumda adam zaten kargoladım sadece bekleyin diyor.

Kargonuzu PTT üzerinden veya 17Track üzerinden sorgulayın birde belki farklılık olabilir.

Satıcıya durumu bildirdiyseniz 2 gün süre tanıyın sorun çözülmezse dispute işlemine başlayabilirsiniz.

Kargonuzu PTT üzerinden veya 17Track üzerinden sorgulayın birde belki farklılık olabilir.

Satıcıya durumu bildirdiyseniz 2 gün süre tanıyın sorun çözülmezse dispute işlemine başlayabilirsiniz.
Hocam 17track üzerinden sorguluyorum china post'un sitesinden sorgulayamiyorum kodu falan yazıyorum doğrulama kodunu başka kutucuk çıkıyor ne yazicagimi bilmiyorum. PTT üzerinden hiç bir şey gözükmüyor. Ne kayıt ne bişey hiçbisey.

Arkadaşlar AliExpress Müşteri hizmetleri ile konuştum. Bana 20 nisandan beri Takip Bilgisi Kullanılamıyor diyerek Dispute açmamı söyledi bende açtım şimdi bakalım nolacak. Çakal'a bak ya Takipli diye takipsiz kargo ile göndermiş galiba.

Arkadaşlar AliExpress Müşteri hizmetleri ile konuştum. Bana 20 nisandan beri Takip Bilgisi Kullanılamıyor diyerek Dispute açmamı söyledi bende açtım şimdi bakalım nolacak. Çakal'a bak ya Takipli diye takipsiz kargo ile göndermiş galiba.

İyi yapmışsınız. Satıcı puanları nasıldı ?

İyi yapmışsınız. Satıcı puanları nasıldı ?
9.5 1441 tane sipariş almıştı. Üründen. 141'i Türkiye hepsi 5 yıldız vermişti. İsterse ürünüm gelsin sıkıntısız olsun ama adam bildiğiniz kandırıyor takipli kargo diyerek neyse gelirse gene de parayı aktaracağım. Adam normalde sipariş mesajına cevap vermiyor. Direk satıcıya mesaj atıyorum öyle cevap veriyor onda da sanki sipariş eden bı insan değilde normal biriymişim gibi bana şunları diyor
Screenshot_20170509-193130.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı