Aliexpress Kargo Teslimat Süresi

Zekcek

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi günler technopat ailesi 11.11 indirimden 3 tane ürün aldım, 36 gün olmasına rağmen hala gelmedi. Forumda da birkaç kişide gördüm aynı tarihte sipariş edip ürünü eline ulaşanı. Daha önceki siparişlerim hep 20 güne geliyordu. Globel Order, 17Track
  • LP00063458524688
1.jpg 1-1.jpg
  • RC093949501MY
2.jpg 2-1.jpg
  • LP00063894259309
3.jpg 3-1.jpg

Kargo numaralı bu şekide 10 gündür hiçbir hareket yok hep aynı yerde gözüküyor kargolar. Sizce ne zamana gelir olur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
45-60 günü bulabiliyor bazen, ürün gelmediğinde para iadesi yapıyorlar zaten. Alırken tahmini kargo süresine bakabilirdiniz. Yada tekrar giriş yapıp o kişiye mesaj atabilirsiniz size bilgi vereceklerdir fakat söylediğim şeyi söylerler 45-60 gün falan diyeceklerdir.

45-60 günü bulabiliyor bazen, ürün gelmediğinde para iadesi yapıyorlar zaten. Alırken tahmini kargo süresine bakabilirdiniz. Yada tekrar giriş yapıp o kişiye mesaj atabilirsiniz size bilgi vereceklerdir fakat söylediğim şeyi söylerler 45-60 gün falan diyeceklerdir.
Hepsinde 20-31 gün arası diyordu. Daha önce hiç bu kadar geç kalmamıştı ürünler o yüzden biraz telaşe yaptım :D

Tahminimce ürünler hala Çin'de. Farklı satıcılardan, farklı kargo yoluyla farklı ürünler satın aldım bu siparişim sonrasında ve çoğu halen havaalanına bile giriş yapmadı. Sebebini bilmiyorum. Yoğunluktan olabilir veya firmalar sıkıntı yaşıyor olabilir. Bazen takip bilgileriyle oynayıp sanki ülkeden çıkmış gibi gösteriyorlar.

Tahminimce ürünler hala Çin'de. Farklı satıcılardan, farklı kargo yoluyla farklı ürünler satın aldım bu siparişim sonrasında ve çoğu halen havaalanına bile giriş yapmadı. Sebebini bilmiyorum. Yoğunluktan olabilir veya firmalar sıkıntı yaşıyor olabilir. Bazen takip bilgileriyle oynayıp sanki ülkeden çıkmış gibi gösteriyorlar.
Kargolara bitek aliexpress den bakmayın orada eksik bilgi olabiliyor. Kargo kodunu Globel Order, 17Track sitelerinde tekrar kontrol edin. O siteler tam nerde olacağını söyler. Ordaki bilgileride değiştiremezler bence.

Hava alanı derken? Bu ürünlerin çoğu deniz yolu ile getiriliyor. DHL hariç bütün kargo tiplerinde deniz yolu ile gelip konteynerlerce taşınıyor.

Diğer konuya gelecek olursak 60 gün içinde eline ulaşmazsa zaten para iaden yapılıyor ben ucuz bi kulaklık aldım gelmedi para iadesini aldıktan 1 ay sonra elime ulaştı. Bedavadan almış oldum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı