Aliexpress Kargonun Ulaşmaması

• Konuyu başlatan Q_Q
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 4B

Q_Q

Hectopat
Arkadaşlar benim bir kargom vardı, teslim süresine 10 gün kala geldi ama 3 tane ekran koruyucu çıkmadı içinden 1 tane çıktı, 3 tane bez çıktı
1f615.png
Teslim süresinin dolmasına 2 gün kaldıgını gösteriyor.

Diğer bir kargomun ise teslim süresi 20 gün geçti hala gelmedi, "finished" yazıyor.

Adama yazdım kargo ulaşmadı diye, *Only track to airport. Please check your local post* bunu yazdı.

17track'tan baktım taşıma halinde gösteriyor.

İki sorun için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Takipsiz kargo ile mi aldınız?
Her iki kargonuz için de dispute açabilirsiniz.

17track üzerinden takip edebiliyorum acemisiyim bu ilk siparişim :/

ürünü nasıl geri gönderebilirim veya 2 ekran koruyucuymu gönderirmi satıcı
diğer satıcıdan aldıgım ürünlerden hiç ses yok

satıcının biriyle konuşurken diğeri mesjıma cevap vermedi
Takipsiz kargo ile mi aldınız?
Her iki kargonuz için de dispute açabilirsiniz.
eksik kargo gönderen satıcının ürününün teslim süresinin dolmasına 2 gün var mesajıma cevap vermıyor hocm ne yapmalıyım

Aliexpress üzerinden dispute açacaksınız. Takipsiz kargolar Türkiye'ye girene kadar görülebiliyor, sonrası şans.
Eksik gelen siparişiniz için onay kısmında "dispute " seçeneği var. Oraya tıklayın ve derdinizi yazın. Aliexpress yönetimi size yardımcı olacak.
Kayıp kargonuz için de 60 günün dolmasını beklemeyin. 35. günden sonra dispute açın, kargom gelmedi deyin. Size ya yeni gönderim yapacak ya da para iadesi. Ancak uyanık satıcılara dikkat edin. Kargo elinize gelmeden (en azından Türkiye'ye girmeden) dispute'yi kapatmayın. Bana 40 Dolar kaçtı böyle.

Bundan sonra tüm siparişlerinizi takipli (tracking aktif) olarak alın.

Aliexpress üzerinden dispute açacaksınız. Takipsiz kargolar Türkiye'ye girene kadar görülebiliyor, sonrası şans.
Eksik gelen siparişiniz için onay kısmında "dispute " seçeneği var. Oraya tıklayın ve derdinizi yazın. Aliexpress yönetimi size yardımcı olacak.
Kayıp kargonuz için de 60 günün dolmasını beklemeyin. 35. günden sonra dispute açın, kargom gelmedi deyin. Size ya yeni gönderim yapacak ya da para iadesi. Ancak uyanık satıcılara dikkat edin. Kargo elinize gelmeden (en azından Türkiye'ye girmeden) dispute'yi kapatmayın. Bana 40 Dolar kaçtı böyle.

Bundan sonra tüm siparişlerinizi takipli (tracking aktif) olarak alın.

Hocam cevaplarınız için teşekkurler.

Gelmeyen siparişin teslim tarihi 22 aralıktı bugün 19 ocak bu satıcı kargom gelmedi dediğimde cevap verdi *Only track to airport. Please check your local post* böyle bi cevap verdi bende ceviriden bana kargo ulaşmadı dedim takip numarasını gönderdim satıcıya

dispute acsam mı bu satıcıya acasım yok ilgileniyor en azından

diğerinden hiç cevap yok

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı