Aliexpress Ödeme Başarısız Hatası

Vioxa

Decapat
Arkadaşlar kendime ait İninal kartıma 280 TL attım ve Aliexpress'ten RAM ile işlemci aldım. Sonra kalan parçalar için farklı bir kart lazımdı (750 TL sınırı yüzünden) ablamın banka kartını aldım ( Yurt içi ve Yurt dışı alışverişlerine açık durumda. ) Fakat ekran kartı ve anakartı alırken aynen şöyle bir hata alıyorum

aliexpress hata.png

Bu hatayı Google'de, YouTube'de falan çok araştırdım bir şey bulamadım bankayı aradım kartla alakalı bir sıkıntı olmadığını belirttiler. Zaten Türkiye'den power supply boş kasa vs. tarzında birsürü şey aldım, bu hata yüzünden ekran kartını ve anakartı alamıyorum.
Arkadaşlar, sorunu çözdüm. Çözümü gayet basit, ayarlar kısmından para birimini "USD" Yaparsanız Bu hatayı almıyorsunuz.Bundan sonrada şöyle bir sorun başlıyor, Bankanıza ait programa girdiğinizde paranın çekilmediğini görüyorsunuz. Hesap özeti kısmına girerseniz; Aliexpress 0.00+ BLOKAJ diyor. Korkmanıza gerek yok, Para birimi dolar olduğu için 6-7 saat bloke kalıyormuş para. Sonra çekiliyormuş.

Son düzenleme:
Ben denedim, işlem başarlı oldu fakat işcep uygulamasından hesap özeti kısmına geldiğimde aliexpress hakkında hiçbir ödeme çıkmıyor 0.00+ blokaj bile çıkmıyor ve aldığım ürün ödenmemişler kısmında ne yababilirm

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı