AliExpress para iadesi alınan ürünün gelmesi

Etik olarak bakarsanız ürünün ödemesini yapmanız gerekir. Posta yetkilileri maalesef bu sıkıntıyı yapıyor. Takip numaranızla beraber şikayet edebilirsiniz.
Satıcıyla iletişime geçin, tekrar sepetinize ürünü koysun. Sahte bir kargo takip numarası veriyor, siz de 1 gün sonra ürünü aldım diye onay veriyorsunuz :)
Ürün muhtemelen 60 günden sonra geldi çünkü takip numarasından takip ettiğimde ürünün hala ülkemize giriş yapmadığı gözüküyordu. Ben para iadesini aldığım ve ürün 60 günden sonra geldiği için mi PTT kapıya bırakıp imzamı almadı? Ürünün ücretini ödemessem bi sorun olur mu?
Takipsiz kargo ile gelmiş. Ödemelisin. Bedava almak etik değil.
Kargo takipliydi takip ediyordum

Ürün muhtemelen 60 günden sonra geldi çünkü takip numarasından takip ettiğimde ürünün hala ülkemize giriş yapmadığı gözüküyordu. Ben para iadesini aldığım ve ürün 60 günden sonra geldiği için mi PTT kapıya bırakıp imzamı almadı? Ürünün ücretini ödemessem bi sorun olur mu?
Adamda suç yok sana ürünü yollamış sorun kargo şirketinde yavaş getiriyor. Adama parasını vermen gerekir.

Ücretini ödeyip ödememek sizin vicdani etiğinize kalmış. Takip numarasından kontrol edildiğinde teslim edildiği görülecektir ileride. Benim başıma gelse rahat uyuyamam. 3-5 dolarlık bir ürün için de bu yola sapmam.

Takipsiz kargolar Çin'den çıkana kadar takip ediliyor. Çin'den yola çıkınca Türkiye'ye gelene kadar Allah'a emanet gibi bir durum söz konusu takipsiz kargolarda.

Ödemez isem bi sorun olur mu?
Sana şimdi durumu empati kurarak anlatacağım. Diyelim ki sen ürün satıyorsun ve adamın biri sana parasını verdi. Sen ürünü kargo şirketine verdin fakat kargo şirketi ürünü geç yolladı ve senin teslim tarihin geçmiş haliyle adam gelmediğini sanıp para iadesi istiyor. Sen parayı geri veriyorsun ve şu işe bak üründe geç gelmiş adamın eline. Bu durumda kızmaz mısın ürünü adama hibe eder gibi veriyorsun sonuçta. Yapılan etik değil. Parayı geri vermelisin bu üçüncü söylemem.

Ücretini ödeyip ödememek sizin vicdani etiğinize kalmış. Takip numarasından kontrol edildiğinde teslim edildiği görülecektir ileride. Benim başıma gelse rahat uyuyamam. 3-5 dolarlık bir ürün için de bu yola sapmam.
Şu an takip numarasından tekrar baktım ürünün hala yolda olduğu gözüküyor.
Sana şimdi durumu empati kurarak anlatacağım. Diyelim ki sen ürün satıyorsun ve adamın biri sana parasını verdi. Sen ürünü kargo şirketine verdin fakat kargo şirketi ürünü geç yolladı ve senin teslim tarihin geçmiş haliyle adam gelmediğini sanıp para iadesi istiyor. Sen parayı geri veriyorsun ve şu işe bak üründe geç gelmiş adamın eline. Bu durumda kızmaz mısın ürünü adama hibe eder gibi veriyorsun sonuçta. Yapılan etik değil. Parayı geri vermelisin bu üçüncü söylemem.
Nasıl ödeyebilirm onu anlatır mısınız lütfen satıya ne gibi bir mesaj yazmam lazım inglilizcem pek yok çünkü

İlk mesajlarda dediğim gibi, satıcıdan aynı ürünü alacağınızı ama tarafınıza yollanmamasını sebebi ile yazın. Çeviri aracılığı ile yazabilirsin.

Hocam bırak ya! Açıklama yapmana bile değmez, arkadaş kafasında bitirmiş olayı zaten. Parayı ödemeyecek. Boşver gitsin. Vicdanıyla baş başa kalsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı