Aliexpress PayPal'dan Para İadesi

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar geçtiğimiz ay Aliexpress'ten 2 ürün aldım. Birincisi 2 hafta içinde gelmesine rağmen diğer ürün 1 aydan fazla süre geçti, daha gelmedi. Satıcı ile temasa geçtim bana dedi ki hata olmuş, biraz daha bekleyin falan dedi. Tamam dedim, bir müddet geçti hala gelen giden yok. Ben de "cancel order" yaparak para iademi talep ettim. Ben ziraat bankası kartını kullanarak yaptım alışverişimi ancak satıcı diyor ki biz yalnızca PayPal ile çalışıyoruz. PayPal'e mail yollayın atalım diyor. İyi de PayPal ülkemizde kapatıldı. PayPal'ın yabancı sitelerinden üye olunabiliyormuş ancak bu parayı oradan çekmem mümkün mü?

Bence Aliexpress ile iletişime geçin.
Destek kısmından konuştum ancak robot hep aynı cevapları veriyor

Kargoya verilmis olan siparisi "Cancel Order" yapamazsiniz. Siparisin durumu su an tam olarak nedir?
Yanlış anlatmışım open dispute yaparak iademi talep ettim satıcıdan oda kabul etti ancak sadece PayPaldan atarım diyor. Bende PayPal hesabı yok. Amerikan hesabı açsam onu aliexpresste harcayabilirmiyim.

Öyle kafasına göre istediği hesaba atamaz ki dispute açtıktan sonra eğer kazanırsanız parayı yatırdığınız banka/kredi kartına geri ödeme yapılacaktır. Satıcıdan mağazasında harcamak için kupon talep edebilirsiniz.

Destek kısmından robot ile görüşüyorken 'canlı desteğe bağlanmak istiyorum' yazarsanız robot sizi otomatik olarak bağlar. Robot ile görüşmeniz bittiğinde "Need more support? Our agents are here to help. Chat Now" basarsanız sizi canlı desteğe bağlar.

Son düzenleme:
Destek kısmından konuştum ancak robot hep aynı cevapları veriyor

Yanlış anlatmışım open dispute yaparak iademi talep ettim satıcıdan oda kabul etti ancak sadece PayPaldan atarım diyor. Bende PayPal hesabı yok. Amerikan hesabı açsam onu aliexpresste harcayabilirmiyim.

Satici cakallik yapip dispute'u geri cek ben sana Paypal ile odeme yapayim falan diyor muhtemelen. Para su an Aliexpress'te sisteminde bekletiliyordur zaten. Canli destege ulasirsaniz otomatik olarak odeme yaptiginiz karta iadeyi yaparlar.

Öncelikle herkese teşekkür ederim yorumları için sanırım sorun çözüldü.

Satici cakallik yapip dispute'u geri cek ben sana Paypal ile odeme yapayim falan diyor muhtemelen. Para su an Aliexpress'te sisteminde bekletiliyordur zaten. Canli destege ulasirsaniz otomatik olarak odeme yaptiginiz karta iadeyi yaparlar.

Satıcı bugünkü mesajında şunları söyledi:

''Herhangi bir banka üzerinden gönderim yapamıyoruz sadece PayPal. Ancak anlaşmazlık açtığını gördüm ve iyimser biri olduğun için kabul ettim. Aliexpress sana geri ödeme yapıcaktır. Lütfen tartışmalı detayları kontrol edin. Ve 5 yıldız verirmisiniz.''

Şeklinde bir konuşma geçti sanırım sorun çözüldü. 5yıldız vermiyeceğim ama yinede satıcının ilgi ve alakası için olumlu bir yorum yapabilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı