Aliexpress Ürün İadesinde Yaşanan Sorun

Daha fazla  
Aldığım GPU geldi (RX570) ve kartta kısa devre olduğunu tespit etttim, yani arızalı. Anlaşmazlık açıp kargo fiyatını hesaba katmadan saf bir şekilde ürün ve para iadesi istedim, kabul edildi. Kargo ücretinin tarafımdan ödeneceğini öğrenir öğrenmez ilk başta satıcıya, bunun benim hatam olmadığını ve kargo ücretini ödeyecek ne param olduğunu ne de ödemek istediğimi belirttim. O da bana ürünü yollamazsam para iadesi alamıyacağımı söyledi (güya korkutmaya çalışıyor). Bu meseleyi Aliexpress'in canlı müşteri hizmetlerine taşıdım (live chat e girip bottan kurtulma çilesinden artık küfür ederek kurtuluyorum) durumu anlattım ve bana verilen kargolama süresini (9 gün) aşmamı, ürünü kargolamamı ve anlaşmazlığın kapanmasını beklememi ardından tekrar buraya gelip onlarla iletişim kurduktan sonra benim için anlaşmazlık açacaklarını söyledi. Sizce müşteri hizmetlerine böyle birşey için güvenebilir miyim? Anlaşmazlık kapandıktan sonra tekrardan anlaşmazlık açılabiliyor mu?
Böyle bir durum yaşayanlar için;
Öncelikle sağlam bir ingilizceniz olması gerekiyor, her canlı desteğe bağlandığımda bir önceki konuşmamı okumasını istedim temsilciden. Olay gerçekten çok uzadı, kargo parasını kupon olarak aldım ve ürünü dispute olmadan, dispute team ın gözcülüğünde yolladım ve 3 ay sonunda paramı aldım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı