AliExpress ürün kapmyasında gümrük vergisi var mı?

Arkadaşlar yeni konu açmayayım dedim, Aliexpress'te alışverişte isim ve adresi Türkçe karakterler ile yazsak sorun olur mu? Yeni 4-5 ürün aldım ama Türkçe karakterle yazdım hepsini içime kurt düştü.
Sıkıntı olmaz. Satıcı ne yazıldıysa aynen onu yazıyor oraya.
Eğer kabul ettiyse olmaz. zaten türkiyeye gelince türk kargo firması getirecek herhalde.
Çinli adam da getirebilir.

Eğer kabul ettiyse olmaz. zaten türkiyeye gelince türk kargo firması getirecek herhalde.
Bazılarında siparis onaylandı diyor diğerleri belirsiz. Yeni ürün alacağım şimdi nasıl yazsam bilemedim.

Teşekkür ederim rahatladım. Yeni ürünler de alacağım o zaman Türkçe karakterler ile yazmaya devam edeyim.

Hocam DonanımArşivi forumundayım tartışıyoruz. Tıraş makinelerinde falan ek ücretler olabiliyor diyorlar ve kes onu kampanyasında şüphlenmişler satıcı kuruş yazmayabilir falan diyorlar. link atamam ama konu ismini söyleyebilirim.

" kes onu kampanyasında gümrük vergisi var mı? "
Traş makinesini yeni ben de aldım. Ne isteyebilirler ki? Daha önce de araba amblemi almıştım 7 dolara ve 13 TL mi ne vergi ödedim kapıda. İsteseler de fazla istemezler herhalde.
Ya arkadaşlar istemeyecekler neden bukadar dert yapıyorsunuz ? İsteyemezler. Ödedim dersin belgeni gösterirsin.

Geri
Yukarı