AliExpress vergi politikası mı değişti?

redd34

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Normalde PTT tarafından kapıma gelince vergi ödüyordum. 3-5 aydır bir şey satın almadım politika değişti mi? Sipariş toplamında alınan vergi dışında vergi alırlar mı benden? Eğer gümrükle uğraşılmayacaksa kargo süresi kısalmaz mı? Yakın zamanda deneyimleyen varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, 1 Haziran'dan itibaren AB, ABD ve diğer ülkelerle beri bir politikaya geçtik. Bundan böyle- satıcı ve ürünlere bağlı olarak, yani illa bu şekilde alış-veriş yapılmıyor- ürün size geldiğinde ödediğiniz parayı sitede ödeyerek hiçbir şekilde bu vergi ücretiyle uğraşmış olmuyorsunuz. Bunun iyi ve kötü yanı var. İyi yanı, demin de dediğim gibi, hiçbir şekilde sitedeki ödemeden sonra bir şey ödemiyorsunuz. Kötü haberse vereceğiniz vergilerin yüksek olma ihtimalidir.
Düzenleme: Bu vergi dahilinde olmayıp da son zamanlarda alış-veriş yapan var mı? Yapan varsa hangi kargoyla alış-veriş yapıldığını söyleyebilir mi? Teşekkürler...

Geçen yıl deneyimlediğimi söylüyorum. Ödeme aşamasında vergi alındığı oldu ve bu durumlarda kargoyu Aras Kargo teslim etti ve başka bir ücret talep edilmedı.
6 ay önce satım alım yaptım. Vergi satım alım yaparken alındı. Kapıda hiçbir ödeme yapmadım. Kargo Aras Kargo ile geldi ve toplamda 14 gün sürdü.
Nisanda Gamepad almıştım ve gayet eski usül vergimi ödemiştim. PTT ile gelmişti. Eğer dediğiniz gibiyse çok daha iyi olmuş. Teşekkürler.

Hocam, bence bu uygulama pek de iyi değil. Çünkü ürüne değerinden fazla vergi verme durumunuz da var, maalesef.
Açıkçası en basit ürüne 18TL vergi çıkıyordu. Data kablosu almıştım kendi fiyatı kadar vergi çıkıyordu gümrükte. Bence iyi olmuş.

Merhaba bu yıl içinde iki ürün aldım ve birisini eski usul kapıda PTT görevlisine ödedim diğerini ise siteden ödemiştim ve kargomu Aras Kargo getirdi.

Açıkçası en basit ürüne 18TL vergi çıkıyordu. Data kablosu almıştım kendi fiyatı kadar vergi çıkıyordu gümrükte. Bence iyi olmuş.
Hocam, öyle değil işte. En basit ürüne daha fazla vergi çıkma ihtimali var, maalesef. :(
Merhaba bu yıl içinde iki ürün aldım ve birisini eski usul kapıda PTT görevlisine ödedim diğerini ise siteden ödemiştim ve kargomu Aras Kargo getirdi.
Cevap için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı