AliExpress Vergileri Nasıl Ödenir?

680TL'e projeksiyon sipariş etmiştim tam bu vergi olayı başladığında, satıcıya sipariş ederken etiketi düşük tutmasını rica etmiştim kutuyu da açan olmamış sadece 30 TL vergi ödemiştim. :D

Hocam, ben bir ürün alacağım, 380 TL. Şimdi gümrük vergisi dışında, KDV %20 vergi falan bir şeyler varmış. Ben alırken site, benim kartımdan 380 TL çekecek değil mi? Gümrük, pul, KDV falan vergilerinin hepsini kapıdamı ödeme yapacağım? Ortalama kaç TL vergi gelir ayrıca bir bilginiz var mı?
Bir de kargonun takipli veya takipsiz olduğunu nasıl anlıyacağım?

Hocam, ben bir ürün alacağım, 380 TL. Şimdi gümrük vergisi dışında, KDV %20 vergi falan bir şeyler varmış. Ben alırken site, benim kartımdan 380 TL çekecek değil mi? Gümrük, pul, KDV falan vergilerinin hepsini kapıdamı ödeme yapacağım? Ortalama kaç TL vergi gelir ayrıca bir bilginiz var mı?
Bir de kargonun takipli veya takipsiz olduğunu nasıl anlıyacağım?
380 TL çekecek kalan şeyleri kapıda gelen memur alacak. Alacağınız ürüne % kaç vergi kesiliyorsa ona göre bir fiyat çıkacaktır. Ben alırken o zamanlarda küçük ürünler 11 TL vergi ile geçiyordu gümrükten şu an ki durumu bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı