AliExpress vergisi nasıl hesaplanır?

berat514116

Hectopat
AliExpress'ten RGB LED şerit alacaktım ve çok uygun fiyatlı bir ürün buldum(indirimli haliyle). Ürünü satın alma aşamasına geçtiğimde vergi olmadığını fark ettim. Bu ürünün vergisini kapıda vs. mı ödeyeceğim yoksa ciddi ciddi bu ürünü vergisiz mi alacağım? Bildiğim kadarıyla AliExpress artık vergiyi Online öde.

IMG_20211208_190529.jpg

Meyle peşin olarak alıyor diye biliyorum ama içime sinmedi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. 82.17TRY |LED şerit ışıkları Bluetooth denetleyicisi esnek RGB 2835 USB dekorasyon arkadan aydınlatmalı TV lambası gece lambası ışık dize yatak odası için|LED Strips| - AliExpress

Memur'un keyfine bakarak :D Ciddiyim. Paket üzerindeki fiyata bakmıyorlar. Bunda vergi dahil değil hocam. Vergi olunca TAX yazıyor gönderim ücreti yazan yerin altında veya üstünde. Bu vergisiz gelecek vergi kesilecek ve en az 20 TL çıkacak(100-200 çıkma ihtimalide var).

Memur'un keyfine bakarak :D ciddiyim. Paket üzerindeki fiyata bakmıyorlar. Bunda vergi dahil değil hocam. Vergi olunca tax yazıyor gönderim ücreti yazan yerin altında veya üstünde. Bu vergisiz gelecek vergi kesilecek ve en az 20 TL çıkacak(100-200 çıkma ihtimalide var).

Vergi çıkması muhtemel bence. Çünkü alışveriş yaptığımızda ürünü 2 parça halinde gönderdiler 2 defa gümrük ödemiştik.

Memur'un keyfine bakarak :D Ciddiyim. Paket üzerindeki fiyata bakmıyorlar. Bunda vergi dahil değil hocam. Vergi olunca TAX yazıyor gönderim ücreti yazan yerin altında veya üstünde. Bu vergisiz gelecek vergi kesilecek ve en az 20 TL çıkacak(100-200 çıkma ihtimalide var).
Teşekkürler
Hesap açıp adresinizi girin vergiyi öyle gösteriyor.
Girdim ama sadece ücret yazıyor

Vergiler tamamen memurun keyfine bağlı. Vergi gözüken ürünler Aras Kargo ile gelir. Vergisini satın alırken ödersiniz. Vergi gözükmüyorsa AliExpress kargosu ile gelir, vergisini memur keyfine göre keser. Vergiyi kapıda ödersiniz. Ürün Türkiye gümrüğünden geçtikten sonra vergisinin ne kadar tuttuğunu PTT Kargo takip sitesinden görebilirsiniz.

AliExpress'ten RGB LED şerit alacaktım ve çok uygun fiyatlı bir ürün buldum(indirimli haliyle). Ürünü satın alma aşamasına geçtiğimde vergi olmadığını fark ettim. Bu ürünün vergisini kapıda vs. mı ödeyeceğim yoksa ciddi ciddi bu ürünü vergisiz mi alacağım? Bildiğim kadarıyla AliExpress artık vergiyi Online öde.

Eki Görüntüle 1236746

Meyle peşin olarak alıyor diye biliyorum ama içime sinmedi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. 82.17TRY |LED şerit ışıkları Bluetooth denetleyicisi esnek RGB 2835 USB dekorasyon arkadan aydınlatmalı TV lambası gece lambası ışık dize yatak odası için|LED Strips| - AliExpress
Almamı önerdiginiz maks 40-50₺lik RGB led varsa linkini atabilirsiniz
Ürün çinden gelmiyorsa göstermiyor genellikle o zaman kapıda ödersiniz.
Linki atabilir misiniz ben bakayım

Geri
Yukarı