AliExpress'de Ödeme Başarısız Hatası

Vasc

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İninal kart kullanıyorum ve kartta şu an 334 TL var. Almak istediğim ürün 58.31 Amerikan doları ve yaklaşık olarak 320 TL ediyor. Fakat ödeme kısmında ise şöyle bir hata alıyorum.

Ödeme Başarısız
Üzgünüm. Biz şu anda bir daha asla sipariş süreci.
Toplam sipariş limiti aşıyor kredi limiti. Ödeme başka bir form deneyin.

Ne yapmam gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
İninal kart kullanıyorum ve kartta şu an 334 TL var. Almak istediğim ürün 58.31 Amerikan doları ve yaklaşık olarak 320 TL ediyor. Fakat ödeme kısmında ise şöyle bir hata alıyorum.

Ödeme Başarısız
Toplam sipariş limiti aşıyor kredi limiti. Ödeme başka bir form deneyin.

Ne yapmam gerekli?

Yurtdışına kart açık mı birde komisyon alıyorlar limit yetersiz gelebilir.

Aldığın ürünler nakit çekim ile alınıyor aliexpress üzerine biraz koyuyor bu durumda senin ürünün 334 TL den daha fazlaya geliyor.

Aldığın ürünler nakit çekim ile alınıyor aliexpress üzerine biraz koyuyor bu durumda senin ürünün 334 TL den daha fazlaya geliyor.
Ödeme ekranında herhangi bir komisyon ücreti yazmıyor. Sadece ürünün fiyatı yazıyor ve bu fiyat toplam fiyat olarak gözüküyor.
Vereceğin sipariş kart limitini bir şekilde aşıyor. Komisyonda alabiliyorlar.
Komisyonun ne kadar olduğunu nereden öğrenebilirim ?
Yurtdışına kart açık mı birde komisyon alıyorlar limit yetersiz gelebilir.
MasterCard olduğu için yurtdışına açık ve kişiselleştirilmiş bir kart. Komisyon ücretini nereden öğrenebilirim ?
Bugün sabah yine denedim ve denerken kart bilgilerini tekrar girdim. Şimdi ise şu hatayla karşılaşıyorum:

Hesabınızda yeterli para var. Lütfen hesabınızda yeterli para olduğundan emin olun, veya ödeme başka bir form deneyin.
Ödeme ekranında herhangi bir komisyon ücreti yazmıyor. Sadece ürünün fiyatı yazıyor ve bu fiyat toplam fiyat olarak gözüküyor.

Komisyonun ne kadar olduğunu nereden öğrenebilirim ?

MasterCard olduğu için yurtdışına açık ve kişiselleştirilmiş bir kart. Komisyon ücretini nereden öğrenebilirim ?
Bugün sabah yine denedim ve denerken kart bilgilerini tekrar girdim. Şimdi ise şu hatayla karşılaşıyorum:

Hesabınızda yeterli para var. Lütfen hesabınızda yeterli para olduğundan emin olun, veya ödeme başka bir form deneyin.

Sorunu çözdüm. %10 komisyon alınıyormuş. Hesaplama yaparak 20 TL daha yükledim karta ve ödemeyi yaptım. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Komisyonu zaten site almıyor. Senin bankan alıyor. Çünkü yurt içi değil yurt dışı para gönderimi yapıyorsun. Bankamatiğe gidip o ürün fiyatı kadar kredi kartından para çektiğinde senden bir geri ödeme istiyorlar. Yani faiz koyuyorlar. Tüm banka kredi kartları ve banka kartlarında geçerlidir bu durum. Banka ile konuşup ne kadar kestiklerini öğrenebilirsin. Örnek vermek gerekirse.
1.49$ fiyattan bir kulaklık siparişi verdim. Ürün bedeli bana 8.53TL olarak yansıtıldı. Dönem içi harcamamda böyle görünüyor. 8,14 Türk Lirası ödemem gerekirken 8.53TL ödüyorum bunun sebebi ise bankanın kredi kartından nakit ödeme yapmasından kaynaklanıyor. Çünkü yurt dışındaki pos cihazı senin ülkenin kredi kartına uygun işlem yapamıyor ve parayı peşin olarak hesaplarına gönderiyorsun.

ininal kart ile Yurtdışı işlemlerinde döviz kuru banka ve takas işlemleri gereği %7 oranında farklılık gösteriyor. %7 iyi bence diğerleri daha fazla diye biliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı