AliExpress'den alınan bilezik gümrüğe takılır mı?

lnkoom

Decapat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam başımdan geçen bir olay ile örnek vereyim. Bundan 2 yıl önce satmak için aliexpressten yüzükler aldım. Paket içeriği 10 yüzük lakin ben bundan 10 tane filan almıştım. Yaklaşık 100 yüzük eder. İçinde eksik çıkan vs. ile. Eğer toplu alacaksanız gümrüğe takılır. Benim yüzükler takılmıştı. Gümrük müdürü vardı şansıma. Öğrencisin anlıyorum bu sefer ürününü vereyim lakin bir daha böyle bir şey yapma. Ürünü geri yollarım demişti Hanfendi. Lakin içine 3-4 parça var ise kolay kolay takılmaz. Yinede gümrük vergisini ödersiniz tabi. Burda alma amacınız ve ne kadar aldığınız önemli. Miktar arttıkça risk atar. Kendiniz için alırsanız sorun olmaz. Lakin birde şu durum var ki buda çok önemli. Ben bir kere alırım az alırım. Sonra tekrardan alırım demeyin. Çünkü aynı adrese veya aynı kişiye tekrarlayan aynı ürün olması durumunda gümrüğe yine takılıyor 😅

Kısacası bir kereye mahsus 10 parça filan alacaksanız. Gümrük vergisi ödersiniz sadece

Hocam başımdan geçen bir olay ile örnek vereyim. Bundan 2 yıl önce satmak için AliExpress'ten yüzükler aldım. Paket içeriği 10 yüzük lakin ben bundan 10 tane falan almıştım. Yaklaşık 100 yüzük eder. İçinde eksik çıkan vs. ile. Eğer toplu alacaksanız gümrüğe takılır. Benim yüzükler takılmıştı. Gümrük müdürü vardı şansıma. Öğrencisin anlıyorum bu sefer ürününü vereyim lakin bir daha böyle bir şey yapma. Ürünü geri yollarım demişti Hanfendi. Lakin içine 3-4 parça var ise kolay kolay takılmaz. Yinede gümrük vergisini ödersiniz tabii. Burada alma amacınız ve ne kadar aldığınız önemli. Miktar arttıkça risk atar. Kendiniz için alırsanız sorun olmaz. Lakin bir de şu durum var ki bu da çok önemli. Ben bir kere alırım az alırım. Sonra tekrardan alırım demeyin. Çünkü aynı adrese veya aynı kişiye tekrarlayan aynı ürün olması durumunda gümrüğe yine takılıyor 😅

Kısacası bir kereye mahsus 10 parça falan alacaksanız. Gümrük vergisi ödersiniz sadece

Teşekkürler dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı