Aliexpress'den Aras Kargo ile Ne zaman Gelir?

Enes1818

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba dün akşam Aliexpresst'en 2 adet siparişte bulundum biri Çin kargo şirketi diğeri ise Aras kargo.
Aras kargo 3-7 gün demesine rağmen hala kargoya verilmedi fakat Çin kargosu 20+ gün demesine rağmen bugün vermiş
Endişelenmeli miyim? Bu hafta gelir mi beklediğim paket ?
Ekran Alıntısı.JPG

Dostum her şey ürünün kargoya verilmesiyle başlar. Yani ürün kargoya 1 hafta sonrada verilebilir. Kargoya verildikten 3-4 gün sonra elinde olur zaten. Dediğim gibi önemli olan kargoya verilme zamanı, o zamandan itibaren 3-4 gün say işte. Type C kabloyu umarım takipli kargo ile almışsındır. Takipli kargo ile almışsan tahmini 20-30 gün arasında eline ulaşacaktır. Takipsiz ise siparişi unutup beklemelisin belki hiç gelmez. :)

Dostum her şey ürünün kargoya verilmesiyle başlar. Yani ürün kargoya 1 hafta sonrada verilebilir. Kargoya verildikten 3-4 gün sonra elinde olur zaten. Dediğim gibi önemli olan kargoya verilme zamanı, o zamandan itibaren 3-4 gün say işte. Type C kabloyu umarım takipli kargo ile almışsındır. Takipli kargo ile almışsan tahmini 20-30 gün arasında eline ulaşacaktır. Takipsiz ise siparişi unutup beklemelisin belki hiç gelmez. :)
Sıkıntı şurda kulaklık türkiye deposundan gelecek geri bildirimlerde 3 gün içinde eline geldiğini söyledi. Ben cuma günü sipariş ettim haftasonu girdiği için gelmeme durumu olabilir bu hafta bakacağım artık

Satıcının ürünü kargolaması için 5 gün süresi var, bu süre teslimat süresine dahil değildir, ürün kargoya verildikten sonra 3-7 gün içerisinde teslim edilir.

Çin'den gelecek ürüne girilen takip numarası satıcıların sistem üzerinden kargoları hazırlarken oluşturdukları kodlardır çok yüksek ihtimal ile ürün henüz kargo şirketine teslim edilmemiş ve paketleme aşamasındadır, düşük fiyatlı bir ürün olduğu için takipsiz kargo ile geleceğini tahmin ediyorum (çoğu takipsiz kargonun Çin sınırları içerisindeki transferleri takip edilebilir), endişelenmeye gerek yok ortalama 20-30 gün içinde kapınız bile çalınmadan kapı paspasının üzerine bırakılır :)

İstanbul’dan yollayacaklar kulaklığı. Eline 3 günde geçer. Verdikleri takip numarasından kargo durumunu sorgulayamıyorsun.Ben de sahibinden üzerinden satış yapıyorum 22 dolara satıyorum bu kulaklığı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı