Aliexpress'den kargo virüsten dolayı gelir mi?

Hocam zaten inanıyorum fakat iki taraf arasında kaldığım için. "Gönderi gümrüğe tabidir" ne demek istiyor? Bir de buna nereden bakıyoruz? Çok sağ ol yakında bende sipariş vereceğim. Kargonun takip edilebilir olup olmadığını nasıl anlıyoruz?
Hocam örnek bir ürün üzerinden göstermem gerekirse satın almak istediğin ürünün sayfasını açıyorsun, orada zaten okla gösterdiğim kısma tıkladığında 2eknci resimde ki gibi kargo çeşitleri var altlarında hemen takip edilemez takip edilebilir ibaresini göreceksin ben her alışveriş yapacağımda takip edilebilir ürün olmasına özen gösteriyorum. Birkaç kez takip edilemez ürün satın aldığımda kargoyu çarpmışlardı, o gün bugündür takipli ürünleri satın alıyorum.

Screenshot_20200421-034939_AliExpress.jpg
Screenshot_20200421-034832_AliExpress.jpg

Güncelleme: An itibariyle takipsiz kargolu ürünüm takipli kargolu ürünümden daha erken geldi. Şuan 2 üründe elimde ve toplam 3 aya yakın bir zamanda Kıbrıs'a geldi satın aldığım ürünler. Bu küresel pandemi döneminde geçte olsa ürünler teslim ediliyor. Normal zaman diliminde en fazla 1 ay içinde alıyordum, ürünleri. Ama geç olsun da güç olmasın. :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı