Aliexpress'den PC toplanır mı?

Aliozkan16

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Biliyorsunuz ülkemizde bazı kendini bilmezler yüzünden ekran kartı stokları tükendi. Aliekspressten hiç değilse 1 ekran kartı alsam nasıl olur güvenilir bir yer midir, gümrük olayı nasıl oluyor, bir sıkıntı çıkar mı?

Banggood.com'dan alışveriş yaptım. M2 soğutucu aldım ve 2 haftada geldi. Her hangi bir problem görmedim fakat maalesef Aliexpress ile ilgili bir şey söyleyemem çünkü Aliexpress'ten daha önce alışveriş yapmadığım için bir şey söylemem doğru olmaz.

Tek bir parça için belki ama PC toplama konusunda pek tavsiye etmem gelirken parçalarda sıkıntı oluşabilir.

Eskiden olsa toplanırdı ancak şu an toplanmaz. Xeon E5450+anakart+gtx 750 Ti almıştım gerçekten ucuz fiyatlara ancak sonradan vergi yasasının değişmesiyle o iş imkansız gibi oldu. Türkiye'den 2.el toplamakla aynı şeye denk geldi. En azından parçaları test etme ve hızlı kargo avantajın olacak Türkiye'de.

Düzenleme: Sanırım sıfır ekran kartları için konuşmuşsun ancak ödeyeceğin vergi ile hem fiyatı çok yükselecek hem de parça garantili olmayacak.

Merhabalar. Biliyorsunuz ülkemizde bazı kendini bilmezler yüzünden ekran kartı stokları tükendi. Aliekspressten hiç değilse 1 ekran kartı alsam nasıl olur güvenilir bir yer midir, gümrük olayı nasıl oluyor, bir sıkıntı çıkar mı?

Malzeme teslimi konusunda sıkıntı çekmezsin. Anbean nerede olduğunu görebiliyorsun
Ancak vergilendirmeden dolayı Türkiye'deki fiyatlardan yüksek çıkabilir buna dikkat etmen lazım.
Mesela monitör ve ekran kartı arasında vergi farkları oluyor yüzde olarak. Eğer çok uygunsa ve vergisiyle beraber yine ucuza geliyorsa neden toplanmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı