Çözüldü Aliexpress'den PTT kargo takip numarası nasıl alınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bebek Shaun

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Aliexpress'ten almış olduğum kargo takip numarasini PTT takibe yapıştırdığımda hiçbir bilgi yok, 0'lar ile dolu her yer. Ama 17track gibi sitelerde kargoyu takip edebiliyorum. PTT müşteri hizmetlerini aradim Aliexpress'in verdiği takip nosunu söyledim yanlış dedi. Aliexpress'den PTT'nin kendi takip numarasını alacakmışım. Aliexpress'e yazcakmışım. Nasıl yapacağım bunu tam olarak? Aliexpress'in hangi bölümünden yazacağım? PTT'den takip etmeyi istememin sebebi belki eve geldiler gittiler vb haberleri almak.

Çözüm
Konuda eksik bilgiler olmuş. Başıma gelince, düzeltmek için konuyu hortlatmak istedim.

Kargonuz Yanwen adlı taşıyıcıyla geliyor, benim başıma geldiği gibi. İlk verilen takip numarası, Türkiye için geçmiyor, ancak Türkiye için gerekli numarayı almanın yolu basit.

Yanwen'in bu sitesine girip, takip numaranızı giriyorsunuz. Sonucunda size, genellikle RH ile başlayan ve TR ile biten bir kod veriliyor. Bu kod sayesinde Türkiye'de kargonuzun işlemlerini yapabiliyorsunuz. :)
Yanwen geliyor LP00493552418605 kod
Bir önceki mesajımda nasıl yapılacağı hakkında bilgi verdim ama bazı arkadaşlar eksi puan verdiği için mesaja işe yaramaz mesajmış gibi görünüyor. Bunlar yüzünden yardım etmekten soğuyor insan.

Takip numaranız ile buradan sorgulayabilirsiniz. Ben sorguladığımda şöyle yazıyor;

2022-02-05 12:09
Teslimat girişimi başarısız, Müşteriyle iletişim kurulamıyor

PTT şubesine gittiniz mi hiç ?

Bir önceki mesajımda nasıl yapılacağı hakkında bilgi verdim ama bazı arkadaşlar eksi puan verdiği için mesaja işe yaramaz mesajmış gibi görünüyor. Bunlar yüzünden yardım etmekten soğuyor insan.

Takip numaranız ile buradan sorgulayabilirsiniz. Ben sorguladığımda şöyle yazıyor;

2022-02-05 12:09
Teslimat girişimi başarısız, Müşteriyle iletişim kurulamıyor

PTT şubesine gittiniz mi hiç ?
Bana ne mesaj yada bir telefon gelmedi gitmedim ama kod olmadığı için bilgi vermediler daha önce öyle olmuştu

Kargonun PTT ile ilgisi yok ki. :D

Her türlü kargonuzu buradan sorgulayabilirsiniz:

LP ile başlayan kargolar, vergisi ödenmiş kargolarda oluyor. Bunlar da hızlı bir şekilde geliyor ve TÜrkiye'ye girince Aras kargo tarafından teslim ediliyor.

Bana ne mesaj yada bir telefon gelmedi gitmedim ama kod olmadığı için bilgi vermediler daha önce öyle olmuştu

Gönderin TÜrkiye'ye girmiş. Aras Kargo sitesinden, Aliexpress'i seçerek takip edebilirsin, LP ile başlayan kodu kullanarak. Durum şu an böyle:

1644062962853.png

Kargonun PTT ile ilgisi yok ki. :D

Her türlü kargonuzu buradan sorgulayabilirsiniz:

LP ile başlayan kargolar, vergisi ödenmiş kargolarda oluyor. Bunlar da hızlı bir şekilde geliyor ve Türkiye'ye girince Aras Kargo tarafından teslim ediliyor.

Gönderin Türkiye'ye girmiş. Aras Kargo sitesinden, AliExpress'i seçerek takip edebilirsin, LP ile başlayan kodu kullanarak. Durum şu an böyle:

Eki Görüntüle 1296128

Çok teşekkür ederim

Geri
Yukarı