Aliexpress'den ürün alınır mı?

Berat Bey232

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu siteden alışveriş yapmak güvenli mi? Ayrıca hangi vergiler ödeniyor? Detaylı anlatacak var mı lütfen?

Site güvenli. Vergi bazen geliyor, bazen gelmiyor biraz şansına kalmış. Ben yıllardır alışveriş yapıyorum ciddi bir sorunla karşılaşmadım.

2 ay içinde eline ulaşmayan ürünlerin para iadesi Ali Express tarafından serice yapılıyor diye biliyorum.Ben daha geçenlerde aldım 2 haftada takipli kargo ile sağlam şekilde geldi.

Benimde 5-10 alışverişim oldu, ufak tavsiye vermek isterim;
  • Bir ürünü alırken satıcıya dikkat et, siparişi fazla olan satıcılardan ürün almaya çalış.
  • Kargoları son zamanlarda ücretli görmeye başladım, o ücretlere de dikkat et, sonra ödeme kısmında fiyat neden arttı deme.
  • Yanlış bilmiyorsam şu an pandemi döneminde olduğumuz için paketler açılmıyor, gelen paket başına vergi kesiliyor(diye biliyorum) ve aldığım 3 ürün, farklı satıcılardan geldi ve her birisi için 16 tl vergi ödemiştim.

Vergiyi göremezsin, kargo hangisini seçersen ne kadar tutacağı görünüyor sipariş verirken. 458 tl'lik ürün için 39 tl vergi ödedim mesela ben en son siparişimde. Ondan öncekiler de benzer oranlardaydı hep. 8 tl sabit gerisi % hesabı.

Baya hızlı geldi bu arada son 2 siparişim de. Biri 14 gün, diğeri 11 günde ulaştı sipariş verdikten sonra.

Açıkçası ben sabredemem. 2 ay sonra ne aldığımı unuturum be. N11 den bile bir şey alsam saat başı kargo takip sorguluyorum sürekli arıyorum adamları.

Açıkçası ben sabredemem. 2 ay sonra ne aldığımı unuturum be. N11 den bile bir şey alsam saat başı kargo takip sorguluyorum sürekli arıyorum adamları.
Aciliyeti varsa buradan alırsınız zaten.Ivır zıvır ucuza gelecek şeyleri Aliexpressten alabilirsiniz.Ben klavye desteği,tozluk vs. tarzı şeyler aldım.Heyecanlı bir bekleyiş yaratmayacak ürünler. :D

Geri
Yukarı