AliExpress'te Item is ready for ship ne demek?

121228

Kilopat
Makaleler
10
Yanwen üzerinden sorgulama yaptığımda "Item is ready for ship" diyor. Kargom ülkeye giriş yapmış ve dağıtım için hazır mı yani? AliExpress üzerinden sorguladığımda ise, "hand over to airline" diyor. Konu hakkında bilgisi olan arkadaş var mı? AliExpress en son 8 Nisan tarihinde güncellemiş. Yanwen ise bugün yani, 12 Nisan'da güncellemiş.

Güncelleme: Bir de PTT'nin kargo takip sitesinden baktım ve en son olarak "Items is at agent warehouse" diyor. Bu ne demek?

Yanwen üzerinden sorguladığımda:

Screenshot_1.png

AliExpress üzerinden sorguladığımda:

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün gönderime hazır. Türkiye’ye geldiğinde “Item arrived to Istanbul” yazar.
Parcel App‘i kullanmanı öneririm. Tüm kargo hareketleri telefona bildirim olarak geliyor, iyi çalışan bir uygulama.
EC5D36AD-4E13-4AC6-A6F0-1E418A3C1A76.jpeg

Hayır çıkmamış ya da gönderilmiş yolda. Yolda olduğunu bazen belirtmiyorlar. Türkiye’ye ulaşınca güncelleniyor. Gümrük vergisini gümrükten geçtikten sonra PTT kargo takipten görebilirsin.

Hayır çıkmamış ya da gönderilmiş yolda. Yolda olduğunu bazen belirtmiyorlar. Türkiye’ye ulaşınca güncelleniyor. Gümrük vergisini gümrükten geçtikten sonra PTT kargo takipten görebilirsin.
Shipment accepted by airline yazısını görünce kargom Çin'den çıkmışta Türkiye'ye gelmiş sandım. Teşekkürler.

Screenshot_3.png

Yeni konular

Geri
Yukarı