AliExpress'te site dışı ekstra gümrük vergisi alınıyor mu?

Berke Metin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, AliExpress üzerinden Xbox One S için fan siparişi verdim ve ödemesini yaptım. Ödeme esnasında 16 TL bir vergi alındı, bu vergi dışında ayrıca bir gümrük vergisi ödemem gerekecek mi acaba ve eğer ödemem gerekiyorsa bu fiyat tahmini ne kadar olur?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210925-111714_AliExpress.jpg
    Screenshot_20210925-111714_AliExpress.jpg
    61,8 KB · Görüntüleme: 34
Merhaba arkadaşlar, AliExpress üzerinden Xbox One S için fan siparişi verdim ve ödemesini yaptım. Ödeme esnasında 16 TL bir vergi alındı, bu vergi dışında ayrıca bir gümrük vergisi ödemem gerekecek mi acaba ve eğer ödemem gerekiyorsa bu fiyat tahmini ne kadar olur?

Hayır gerekmiyor geek AliExpress vb siteler sana gereken vergiyi ödetiyor ama gümrüğe gidip alamn gerekiyor vergiler yüzünden eskisi gibi getirmiyorlar kapıya.

Üstteki iki arkadaş da yanlış bilgi vermiş. AliExpress üzerinde vergiyi ödediyseniz bir daha vergi ödemiyorsunuz. Vergiyi ödeyerek aldığınız için ürünü size Aras Kargo teslim ediyor lakin ürün Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra takip etmeniz mümkün olmuyor. 3-4 hafta içerisinde ulaşmalı elinize. Ulaşmazsa da beklemekten başka çareniz yok.

Üstteki iki arkadaş da yanlış bilgi vermiş. AliExpress üzerinde vergiyi ödediyseniz bir daha vergi ödemiyorsunuz. Vergiyi ödeyerek aldığınız için ürünü size Aras Kargo teslim ediyor lakin ürün Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra takip etmeniz mümkün olmuyor. 3-4 hafta içerisinde ulaşmalı elinize. Ulaşmazsa da beklemekten başka çareniz yok.

Eskiden ediyordu artık etmiyor eğer anlaşılmadıysa satan firma tarafından ayrıca dediğim şeyin nesi yanlış vergi ödemediğini sıyledim? Ayrıca eskidendi o kapıya kadar getirme olayları firmanın Türkiye'de bir kargo firması ile özellikle anlaşması yoksa getirmiyor.

Ayrıca eskidendi o kapıya kadar getirme olayları firmanın Türkiye'de bir kargo firması ile özellikle anlaşması yoksa getirmiyor.

Eskidendi diye bir olay yok. Halen daha aynı şekilde sizin kapınıza kadar getiriyorlar ürünü. Vergisini AliExpress'te ödemediyseniz PTT getiriyor ödediyseniz Aras Kargo. Yanlışınız bu konuda.

Geri
Yukarı