Aliexpress'te vergi fiyata dahil mi?

0SiriuS0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar; başlıkta da belirttiğim gibi Lenovo'nun 120 TL'lik yeni Livepods L1S kablosuz kulaklığını almayı düşünüyorum. Fakat bu 120 TL içerisine gümrük vergisi dahil mi bilmiyorum. Dahil değilse tahmini hangi fiyat aralığında olabilir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim çok ihtiyacım var.

Arkadaşlar; başlıkta da belirttiğim gibi Lenovo'nun 120 TL'lik yeni Livepods L1S kablosuz kulaklığını almayı düşünüyorum. Fakat bu 120 TL içerisine gümrük vergisi dahil mi bilmiyorum. Dahil değilse tahmini hangi fiyat aralığında olabilir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim çok ihtiyacım var.
Ben değil biliyorum.

Vergi dahil değil %20 vergi alıyorlar belki daha fazla olabilir.

Hayır değil. Gümrükte bir daha sorun çıkacaktır. Ben 200 TL'lik bir şey almıştım gümrükte sorun çıkmasın diye bebek oyuncağı 15 TL yazmışlar. Ama büyük ihtimalle ekstra vergi ödersiniz.

Eskiden 25 dolar altı ürünlere vergi kesilmiyordu. Satıcıya rica ettiğinizde 10 dolar olarak giriyordu fiyatı böylece vergi kesilmiyordu. Şuan ise 1 liralık bir ürün dahi alsanız vergisi oluyor. Vergiyi kapıda kuryeye ödüyorsunuz bu arada.

Eskiden 25 dolar altı ürünlere vergi kesilmiyordu. Satıcıya rica ettiğinizde 10 dolar olarak giriyordu fiyatı böylece vergi kesilmiyordu. Şu an ise 1 liralık bir ürün dahi alsanız vergisi oluyor. Vergiyi kapıda kuryeye ödüyorsunuz bu arada.

Hocam peki 120 TL'lik ürün ne kadara gelebilir toplamda? Ona göre alacağım 150 TL'yi geçer mi en azından?

Yeni konular

Geri
Yukarı