AliExpress'te vergi hesaplama ve azaltma

kad

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar,

Telefonumun ekranı arızalandığı için AliExpress'ten şu ürünün "9T Black frame" versiyonunu satın alacağım. Aklıma takılan konu ise tahminen ne kadar vergi çıkacağı.
Çeşitli hesaplama siteleri var fakat kimisi farklı hesaplıyor çeşitli varyasyonlar var hangisi doğru emin olamıyorum.

Bir diye konu ise farklı konularda bahsedilen satıcıyla iletişime geçerek faturaya/etikete ürünün değerini düşük yazdırarak vergi oranını düşürme yöntemi. Bu yöntem hala geçerli mi deneyen var mı ve ben nasıl yapabilirim?

bilgisi olan dostların konuya cevaplarını bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
selamlar,

Telefonumun ekranı arızalandığı için AliExpress'ten şu ürünün "9t Black frame" versiyonunu satın alacağım. Aklıma takılan konu ise tahminen ne kadar vergi çıkacağı.
Çeşitli hesaplama siteleri var fakat kimisi farklı hesaplıyor çeşitli varyasyonlar var hangisi doğru emin olamıyorum.

Bir diye konu ise farklı konularda bahsedilen satıcıyla iletişime geçerek faturaya/etikete ürünün değerini düşük yazdırarak vergi oranını düşürme yöntemi. Bu yöntem hala geçerli mi deneyen var mı ve ben nasıl yapabilirim?

bilgisi olan dostların konuya cevaplarını bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

İndirim şans işi. En fazla 100-110 lira vergi çıkar. En az ise şansa bağlı. Bazen fiyatını ucuz gösterme işe yarıyor.

Aynen faturayı farklı yansıtma sahtekarlığını yapabilirsin. Aliexpress satıcıları ile iletişime geçmen lazım bazı ürünlerin vergisin başta ödüyorsun .

Hepinize cevaplarınız için teşekkürler. Satıcı ile ürünün değerini düşük göstermesi için iletişime geçtim ve cevap bekliyorum. Herhangi bir gelişme olduğunda burayada yazarım.
Arkadaşlar kargo benim adımaysa ben evde olmasamda başka birisi vergiyi ödeyip gelen kargoyu alabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı