Aliexpress'te Vergi Ücrete Dahil mi?

HoLiGaN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, birazdan ilk Aliexpress alışverişimi yapacağım.

Bir güneş gözlüğü sipariş edeceğim ancak sipariş ettiğimde kargoyu alırken ek ücret vergi ne kadar öderim? Ya da öder miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, birazdan ilk Aliexpress alışverişimi yapacağım.

Bir güneş gözlüğü sipariş edeceğim ancak sipariş ettiğimde kargoyu alırken ek ücret vergi ne kadar öderim? Ya da öder miyim?
İninal kartla alınca 100 tl üzeri ürünlerde 10 tl Aliexpress para kesiyodu dolar kuru falan değişirse diye sonra iade ediyor. Bilgin olsun

Hayır gümrük vergisini almıyorlar. Paket üstüne vergi sınırının altında bir fiyat yazıyorlar. Aldığın gözlük çok bilindik bir marka değilse anlamazlar fiyatının düşük girildiğini.

22€ üzeri bütün alışverişlerde gümrük vergisi ödersiniz. Siteden aldıklarınıza gümrük vergisi dahil değildir. Ne kadar ödeyeceğinizin hesabını tam olarak bilemiyorum. İnternette birkaç site var hesaplama için. Ama satıcı ile mesajlaşıp daha düşük miktar olarak göstermesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca ağırlığına da dikkat etmek gerekiyor yine bir ağırlık sınırı var.

22€ üzeri bütün alışverişlerde gümrük vergisi ödersiniz. Siteden aldıklarınıza gümrük vergisi dahil değildir. Ne kadar ödeyeceğinizin hesabını tam olarak bilemiyorum. İnternette birkaç site var hesaplama için. Ama satıcı ile mesajlaşıp daha düşük miktar olarak göstermesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca ağırlığına da dikkat etmek gerekiyor yine bir ağırlık sınırı var.
Yanlış. Üstünde 22€ yazan tüm alışverişlerde gümrük vergisi ödersiniz. Eğer 22€'dan daha az yazdırırsanız ve gümrük görevlisi dikkat etmez ise geçirebilirsiniz.
Devamını şimdi okudum. Aynı bilgiyi siz de vermişsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı