AliExpress'teki resim tabletinin gümrük vergisi ne kadardır?

10 dolar yazsın. 24 TL gelsin. Daha alt bir fiyat girdiğinde kutuyu açıp bakıyorlar fazla vergi geliyor.
Artık her kutuyu açıyorlar diye biliyorum. 12 TL verdiğim, 1 dolar yazılı tablet kalemine 20 lira ücret ödedim.

Oraya yazılan ücret bazı tür ürünler için işe yaramıyor. Böyle bir tabletin 10 dolar olduğuna hiçbir gümrük memuru inanmaz.

Bu ürünü aldım. Vergi mi çıkacak?

Evet gelecek.
Artık her kutuyu açıyorlar diye biliyorum. 12 TL verdiğim, 1 dolar yazılı tablet kalemine 20 lira ücret ödedim.

Oraya yazılan ücret bazı tür ürünler için işe yaramıyor. Böyle bir tabletin 10 dolar olduğuna hiçbir gümrük memuru inanmaz.

Orası artık şans hocam eğer açmadan geçerse düşük gelir eğer bakarsa iyi bir fiyat çekerler.

Vergisiz direk geçme ihtimali var mı? Aldığım ürüne ekleyecekleri vergi önemli değil 20 TL - 30 TL ama başka siparişler verirken dikkatli olayım.

Vergisiz direk geçme ihtimali var mı? Aldığım ürüne ekleyecekleri vergi önemli değil 20 TL - 30 TL ama başka siparişler verirken dikkatli olayım.
Vergisiz geçme ihtimali imkansız yakın. Çünkü o kargo ülkeye ulaştığında sisteme giriliyor ve paket açılmadan gümrükten geçse bile minimum 15-20 TL vergi geliyor.

Ürün çok küçük paket, hafif ve 1 dolar yazılmış bile olsa “gümrük sunum ücreti” ve gümrük vergisi adı altında bir şeyler alıyorlar 10-20 TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı