AliExpress'ten aldığım ürün 2 haftadır gümrükte

Zatcheroni

Hectopat
Arkadaşlar merhaba ,AliExpress'ten aldığım ürün 2 haftadır gümrükte tutuluyor. ürünün Türkiye takibi olmadığı için sadece AliExpress izleme numarası olduğu için hangi gümrükte olduğu bile belli değil, ukimi aradım bu izleme numarası bununla maalesef hangi gümrükte olduğunu bilemeyiz dediler ürünün vergisini AliExpress'ten alışveriş ederken dedim. Türkiye'de Aras Kargo ile dağıtılması gerekiyor fakat onlarda bu konuda hiçbir bilgiye sahip değiller. Böyle bir şey yaşayan oldu mu? Olduysa ne kadar süre sonra size gönderildi ya da tebligat vs geldi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aldığım ürün bilgisayarım için Power.
  1. Import clearance failure.
    2021-10-07 16:00:00
  2. Import clearance start.
    2021-10-07 10:00:00
  3. Turkey-linehaul arrival: Arrived turkey.
    2021-10-06 17:58:00
  4. Hand over to airline.
    2021-10-04 22:00:00

Son düzenleyen: Moderatör:
Takip kodu LP ile mi başlıyor SG ile mi ?

Düzenleme: Vergi dahil almışsın hocam. Aras kargo'nun sitesinden altta sağdaki kısımdan Aliexpress seçip LP kodunu yapıştırırsan Türkiye takip kodu bilgisi çıkar orada.

Import clearance failure.
2021-10-07 16:00:00

Geçmiş olsun gümrükten geçmemiş aldığınız ürün. Alt tarafı şarj aleti çok garip. PTT olsa detaylı takip bilgisi alabilirdiniz ama bu vergisi ödenmiş olan paketler böyle saçma sapan askıda kalıyor. Biraz daha bekleyin derim, yasal teslim süresi dolunca dispute açın ürünü teslim almadım diye.

Merhaba yeni bir konu açmak yerine buraya yazmak daha doğru olacağını düşünüyorum.

53 gündür yolda olan bir gönderim var. Dispute açsamda boşa 40 gün fiyat koruma süresi kaldı satıcı süreyi uzattı. Şu takip kısmından anladığım çinden yola çıktı fakat türkiyede gümrük işlemlerine yani türkiye kaydına daha girmedi. Paket takibi böyle iken eline gönderi ulaşan oldu mu?

Geri
Yukarı