Aliexpress'ten alınan ayakkabı gümrükte kalır mı?

EizenBS

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Replika ürün konusunda özür dileyerek bilgim olmadığını söylüyorum ayakkabılardan anlamam. Ama 1-2 ay daha dişinizi sıkın bence vergi sistemi daha tam oturmadı 1-2$ ürüne yaklaşık açma kapama ile birlikte neredeyse 15tl 5-10-20-30$ ürüne'de açma kapama ile birlikte neredeyse 7.5tl vergi çıkıyor.
Garantisi olmamakla birlikte kalabilir

Kalmasada kesinlikle ÖTV çıkacaktır.
Yani Fransa'dan alanlar var hatta ABD'den bile bu ürünlerin replika ürünler olduğunu zannetmiyorum ama ÖTV konusunda bir fikrim yok sizce kaç $/₺ ÖTV çıkabilir ?
Birde ne kadar doğru bilmiyorum ama vergi hesaplama gibi bir site buldum ve böyle sonuç aldım:

Replika ürün konusunda özür dileyerek bilgim olmadığını söylüyorum ayakkabılardan anlamam. Ama 1-2 ay daha dişinizi sıkın bence vergi sistemi daha tam oturmadı 1-2$ ürüne yaklaşık açma kapama ile birlikte neredeyse 15tl 5-10-20-30$ ürüne'de açma kapama ile birlikte neredeyse 7.5tl vergi çıkıyor.

Çözüm
Teşekkür ederim bu vergi sistemi falan oturunca bana bilgi falan verebilirseniz çok mutlu olurum pek takip etmem böyle konuları da. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı