AliExpress'ten alınan fare gümrüğe takılır mı?

Callisto1232

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Evet arkadaşlar normalde GameGaraj üzerinden alacaktım fareyi fakat ondan sonra AliExpress'te daha ucuz olduğunu fark ettim. Sonra bu gümrüğe takılma muhabbetini duydum bi' korktum açıkçası, fareyi daha almadım. Nedir bu gümrüğe takılma? Ürünüm gümrüğe takılır mı? Gümrüğe takılırsa sonraki süreç nasıl işler? Bunlar hakkında sizlerden yardım istiyorum. Kafamdaki soru işaretlerini kaldırabilirsiniz umarım, şimdiden cevap veren tüm saygılı kişilere teşekkür ederim.
Ürünün Akakçe linki: Razer Deathadder V2 Mini Oyuncu Mouse Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Ürünün AliExpress linki: 28.79US $ 52% OFF|Razer DeathAdder V2 MINI kablolu oyun fare 8500DPI optik sensör PAW3359 Chroma RGB fareler 6 programlanabilir düğmeler ergonomik|Mice| - AliExpress

Son düzenleyen: Moderatör:
8 veya 12 dolarlık kupon kullanırsanız buradaki fiyatından uyguna alabilirsiniz. Son 2 siparişim 16 günde geldi. Kuponlar plati.ru da 1 dolar civarına satılıyor, ben kullandım ve işe yaradı. Bu aralar satılan kuponlar TR'de geçerli değil sanırım ama 2 hafta önce kullanılabiliyordu.

Üstüne eklemelerle fiyatı Türkiye'dekinden pahalı olur ayrıca 6 ay beklersiniz.
Türkiye'den almak daha mantıklı.
Anladım hocam o zaman ben Türkiye'den alayım. 310 TL'lik farenin 200 küsur TL olduğunu görünce etkilendim açıkçası.
Hocam size aşağı yukarı aynı paraya veya daha fazlaya gelir bir de beklersiniz. Türkiye'den almak çok daha mantıklı.
Teşekkür ederim, artık Türkiye'den almayı düşünüyorum.
aliexpressten aldığım 80 tllik xeon işlemciye 20 tl vergi çıktı üstelik 1 ayda geldi. Başka bir alternatifi olmadığı için aliexpressten aldım.
Anladım hocam.
8 veya 12 dolarlık kupon kullanırsanız buradaki fiyatından uyguna alabilirsiniz. Son 2 siparişim 16 günde geldi. Kuponlar plati.ru da 1 dolar civarına satılıyor, ben kullandım ve işe yaradı. Bu aralar satılan kuponlar TR'de geçerli değil sanırım ama 2 hafta önce kullanılabiliyordu.
Plati.ru gibi yerlere hiç güvenmiyorum maalesef hocam.
Bu arada kimse asıl soruma cevap vermedi, gümrüğe takılmak ne demek? Ve ürün gümrüğe takılınca süreç nasıl işliyor?

Evet arkadaşlar normalde GameGaraj üzerinden alacaktım fareyi fakat ondan sonra AliExpress'te daha ucuz olduğunu fark ettim. Sonra bu gümrüğe takılma muhabbetini duydum bi' korktum açıkçası, fareyi daha almadım. Nedir bu gümrüğe takılma? Ürünüm gümrüğe takılır mı? Gümrüğe takılırsa sonraki süreç nasıl işler? Bunlar hakkında sizlerden yardım istiyorum. Kafamdaki soru işaretlerini kaldırabilirsiniz umarım, şimdiden cevap veren tüm saygılı kişilere teşekkür ederim.
Ürünün Akakçe linki: Razer Deathadder V2 Mini Oyuncu Mouse Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Ürünün AliExpress linki: 28.79US $ 52% OFF|Razer DeathAdder V2 MINI kablolu oyun fare 8500DPI optik sensör PAW3359 Chroma RGB fareler 6 programlanabilir düğmeler ergonomik|Mice| - AliExpress
Hocam gümrük vergisi gelir ve TR den daha pahalı olur. Ve en az 1 ayda gelir. Gümrük vergisini hesaplamak için Gümrük Vergisi Hesaplama 2021 - HESAPLAMA.NET burdan hesaplayabilirsiniz.

AB üyesi olmayan ülkelerden gelen ürünlere %20 gümrük vergisi çıkar. Daha başka kalem ekleniyor mu bilmiyorum. Yani fiyat avantajınız olmayacak, garantiye vermeye kalkarsanız -belki- sıkıntı çıkacak. Hatalı tercih olmuş. Aliexpress vb. yerlerin eski cazibesi kalmadı. Hem vergi hem kargo fiyatları orayı öldürdü. Kupon kullanılmadığı sürece alınabilecek pek birşey yok.

AB üyesi olmayan ülkelerden gelen ürünlere %20 gümrük vergisi çıkar. Daha başka kalem ekleniyor mu bilmiyorum. Yani fiyat avantajınız olmayacak, garantiye vermeye kalkarsanız -belki- sıkıntı çıkacak. Hatalı tercih olmuş. AliExpress vb. yerlerin eski cazibesi kalmadı. Hem vergi hem kargo fiyatları orayı öldürdü. Kupon kullanılmadığı sürece alınabilecek pek bir şey yok.
Tamam hocam, teşekkür ederim.
Hocam gümrük vergisi gelir ve TR den daha pahalı olur. Ve en az 1 ayda gelir. Gümrük vergisini hesaplamak için Gümrük Vergisi Hesaplama 2021 - HESAPLAMA.NET buradan hesaplayabilirsiniz.
Bayağı fazlaymış hocam bir kutucuk işaretlemeden direkt fiyatı girdim (220 TL) 270 TL çıktı. :O

Yeni konular

Geri
Yukarı