AliExpress'ten alınan klavye gümrükte sıkıntı çıkarır mı?

Aknibabaji

Centipat
Daha fazla  
21 Mayıs 2022 günü AliExpress sitesinden Anne Pro 2 klavye siparişi verdim. Çin'den gelecek. Gelirken gümrükte sıkıntı çıkartır mı ya da vergi çıkar mı? Gümrükte takılırsa ne yapmam lazım?

Gümrükten geçer, takılacağını sanmıyorum. Yasaklı ürün değil ama vergi mutlaka çıkar. Ne kadar çıkacağını bilmiyorum.

Son düzenleme:
21 Mayıs 2022 günü AliExpress sitesinden Anne Pro 2 klavye siparişi verdim. Çin'den gelecek. Gelirken gümrükte sıkıntı çıkartır mı ya da vergi çıkar mı? Gümrükte takılırsa ne yapmam lazım.

Vergi elbette çıkacak hocam. Ama ödeyince sorun yaratmazlar bir de çoğu zaman ürünün fiyatına göre değil kargonun boyutuna göre kesiyor gümrük memurları vergiyi.

21 Mayıs 2022 günü AliExpress sitesinden Anne Pro 2 klavye siparişi verdim. Çin'den gelecek. Gelirken gümrükte sıkıntı çıkartır mı ya da vergi çıkar mı? Gümrükte takılırsa ne yapmam lazım?

Sıkıntı çıkmaz, takılmaz ancak ürünün %30'u + 13₺ vergi çıkacak eğer satın alım aşamasında ödemediyseniz.

Sıkıntı çıkmaz, takılmaz ancak ürünün %30'u + 13₺ vergi çıkacak eğer satın alım aşamasında ödemediyseniz.
Satın alım aşamasında ödemedim aliexpress ulusal kargo ile gelecek diyor vergiyi kapıda mı ödeyeceğim
hangi ödeme yöntemini seçtiniz? büyük ihtimalle vergi eklenir
Kredi kartı ile ödedim vergiyi öderim sorun yok

Vergi elbette çıkacak hocam. Ama ödeyince sorun yaratmazlar bir de çoğu zaman ürünün fiyatına göre değil kargonun boyutuna göre kesiyor gümrük memurları vergiyi.
Alacağım satıcı faturaya 17$ yazacağını söyledi belli bir fiyat altında kalırsa vergi alınmıyor diye biliyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı