AliExpress'ten alınan ürün nerede tutuluyor?

Rui Costa

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben AliExpress'ten 2 hafta önce bir ürün sipariş etmiştim. Normalde tahmini varış zamanı 18-28 Mart yazıyordu, o yüzden kontrol etmemiştim yakın zamanda. Bugün ise acaba nerededir diye merak edip kargonun lokasyonunu sorguladım.

Ayın 3'ünde varış ülkesine ulaştığını ve dün(ayın 11'i) teslimatın başarısız olduğunu yazıyor ayrıca bugün sabah saatlerinde ise teslimatın gerçekleştiği bildirimi girilmiş. "teslimat başarılı" ibaresi bulunuyor fakat ne dün ne bugün kapım çalmadı, tüm gün evdeydim ve belirttiği saatler dahilinde hep uyanıktım.

Gelen birkaç arama oldu fakat normalde de iki üç günde bir anormal olmayarak gelen aramaları telefon otomatik olarak spam olarak işaretliyor, genel olarak da hiç yanılmadığı için ben de artık spam aramaları açmıyorum. Belki bu şekilde aramışlardır fakat telefon yanlışlıkla spam işaretlemiştir ve ben açmamışımdır.

Daha detaylı lokasyon merak ettiğimde ise kargomkolay.com'a girip sipariş numaramı arattım. Orada ise son işlem olarak "being held by post Office" yazıyor. Sipariş bir yerde tutuluyorsa nerede tutuluyor? Nerede tutulduğunu nasıl öğrenebilirim ya da burayla nasıl iletişim kurarım?

Gerçekten çok hızlı gelmiş, şaşırdım. Ben daha önce Aliexpress kullandığımda PTT getirmişti sizin bölgenizden sorumlu en yakın PTT Kargo'ya bir bakabilirsiniz. Ondan önce müşteri hizmetlerine ( aliexpressin) bir sorsanız iyi olur hangi kargonun kullanıldığına bağlı tutulduğu yer değişir.

kargomkolay.com ile iletişim kurulabiliyormuş, Pazartesi olunca orayla iletişim kuracağım. PTT ile gönderildiğini okudum, dediğiniz gibi en yakın PTT ile de iletişim kurmaya çalışacağım. Şu anda da Aliexpress uygulamasını indirdim ordan Online olarak bilgi almaya çalışıyorum. Cevap için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı