AliExpress'ten alınan ürünün gümrük vergisi gereğinden fazla

Glorpy1

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, AliExpress'ten aldığım 19.99US $ 35% OFF|EKSA oyun kulaklığı mikrofon ile E900 Pro 7.1 Surround kulaklık oyun USB/3.5mm kablolu kulaklıklar PC için PS4 Xbox tek kulaklık|Headphone/Headset| - AliExpress adlı ürünü 302 TL'ye almıştım. Gümrük vergisi 60 TL civarı olması gerekirken PTT Kargo takip sitesinden 141.28 TL çıktı. Kapıya geldiklerinde bu fiyatı söylerlerse ve almazsam paramı geri alabilir miyim AliExpress'ten? Yoksa ürünü almak mı zorundayım? Ayrıca bu fiyat neden böyle?

1620589256484.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, AliExpress'ten aldığım 19.99US $ 35% OFF|EKSA oyun kulaklığı mikrofon ile E900 Pro 7.1 Surround kulaklık oyun USB/3.5mm kablolu kulaklıklar PC için PS4 Xbox tek kulaklık|Headphone/Headset| - AliExpress adlı ürünü 302 TL'ye almıştım. Gümrük vergisi 60 TL civarı olması gerekirken PTT Kargo takip sitesinden 141.28 TL çıktı. Kapıya geldiklerinde bu fiyatı söylerlerse ve almazsam paramı geri alabilir miyim AliExpress'ten? Yoksa ürünü almak mı zorundayım? Ayrıca bu fiyat neden böyle?

Eki Görüntüle 1015804

Bu bilgiler sizde kaç günde çıktı? Benim ürün 9 gündür gümrükten geçmedi karantinaya soktular galiba.

Vergi peşin olarak ödenmiyor mu? Ben bir ürün alacaktım bu şekilde vergili fiyat çıkıyordu.
1620591003419.png

Bu bilgiler sizde kaç günde çıktı? Benim ürün 9 gündür gümrükten geçmedi karantinaya soktular galiba.
22 nisanda sipariş ettim, 5 mayısta İstanbul'a sevk edilmiş. Ayın 7sine kadar da gümrükte bekleyip bugün öğlen saatlerinde de yaşadığım bölgeye gelmiş PTT aracılığıyla.
Hayır PTT memuruna gümrük vergisi itiraz belgesi doldurtacak.
İtirazım reddedilirse ürünü iade edebilir miyim? Firma kabul eder mi iadeyi?

22 Nisanda sipariş ettim, 5 Mayıs'ta İstanbul'a sevk edilmiş. Ayın 7sine kadar da gümrükte bekleyip bugün öğlen saatlerinde de yaşadığım bölgeye gelmiş PTT aracılığıyla.

İtirazım reddedilirse ürünü iade edebilir miyim? Firma kabul eder mi iadeyi?

Sizinki hızlı geçmiş gümrükten 1 Mayıs'tan beri İstanbul'da kargom unuttular mı ne yaptılar tahmini teslim dündü.

Yeni konular

Geri
Yukarı