AliExpress'ten alışveriş güvenilir mi?

1653475288139.png

Bu 15 kuruş değil yalnız. Ama fiyatı normal.

Ben de ilk siparişe özel 94 liralık kuponum vardı. Aldığım ürünü özellikle ücretsiz gönderimle 97 TL olarak sipariş verdim. Ürüne 3 küsür, vergiye 21 küsür lira derken 25 liraya civarına gelmiş oldu. 8-9 günde ulaştı. Eğer ulaşmasaydı AliExpress ile iletişime geçip para iadesi isterdim. Genelde o konularda sana teslim edilmeden satıcıya parayı aktarmadığı için artık çoğu satıcı sahtekarlık yapmaktan kaçınıyor. Ya da olur ya kargo kaybolur falan, yine de korkmanıza gerek yok yani.

Siparişinizi onaylamadan paranizi firmaya vermiyorlar. Hatta bu yüzden unutursanız firma size uygulamadan mesaj atıp duruyor :)
Bu yüzden herhangi bir sorun yaşamazsınız. Kapıda çıkabilecek masraf kısmına bir şey diyemiyorum ama genel olarak şimdiye kadar gelmeyen veya yanlış gelen siparişim olmadı.

Evet güvenilirdir, o birkaç kuruşluk ürünler ilk siparişe özel kuponlar ve kullanıcı çekmek için oluyor bu kuponlar. Genel olarak da takipli kargoyla ve güvenilir satıcıdan alırsanız problem yaşama ihtimaliniz minimuma düşer.

Evet, güvenilir. Bazı o ucuz ürünler ilk siparişe özel oluyor. Vergiyi adresinizi yazarsanız bazı ürünlerde gözüküyor. Bazılarında yok ama. Vergiyi ödeyerek alırsanız Aras Kargo getiriyor, eğer vergiyi ödemeden alırsanız PTT getiriyor, kapıda ödüyorsunuz vergiyi.

Eskiden Türkiye'de 60₺'ye satılan ürünü oradan 5₺'ye almıştım. Bina girişine bırakıp gitmiş koca yürekli ptt. 2₺'ye anahtarlık almıştım bu sefer ptt getirmedi gidip ben aldım. Ardından aylar sonra tripod aldım yine ptt getirmedi yine gidip ben aldım. Para verip kargoculuk yaptırdı bu site bana o yüzden artık almıyorum. Bu anlattıklarım eskiden yaşadıklarım şu an durumlar nasıl bilmiyorum.

Geri
Yukarı