AliExpress'ten alışveriş güvenilir mi?

Eki Görüntüle 1398968

Bu 15 kuruş değil yalnız. Ama fiyatı normal.
İlk siparişe özel
Siparişinizi onaylamadan paranizi firmaya vermiyorlar. Hatta bu yüzden unutursanız firma size uygulamadan mesaj atıp duruyor :)
Bu yüzden herhangi bir sorun yaşamazsınız. Kapıda çıkabilecek masraf kısmına bir şey diyemiyorum ama genel olarak şimdiye kadar gelmeyen veya yanlış gelen siparişim olmadı.
Peki masraf çok gelirse kargoyu almama şansım var mı?

İlk siparişe özel

Peki masraf çok gelirse kargoyu almama şansım var mı?
Masraf çok gelmiyor ki. Eğer kargo maliyetini ödediysen maksimum vergi vs. 20-50 TL arasında olur. Çok pahalı bir ürün almıyorsun sonuçta. İade etmene geri yollamana değmeyecektir ürün sorunlu çıkmadığı sürece.

Masraf çok gelmiyor ki. Eğer kargo maliyetini ödediysen maksimum vergi vs. 20-50 TL arasında olur. Çok pahalı bir ürün almıyorsun sonuçta. İade etmene geri yollamana değmeyecektir ürün sorunlu çıkmadığı sürece.
30m Şerit led alıcağım, türkiyede 300 lira falan diye biliyom vergi ve kargo dahil 200tl kar da olacağım galiba

30M şerit LED alacağım, Türkiye'de 300 lira falan diye biliyorum vergi ve kargo dahil 200TL kar da olacağım galiba.

Vergi şöyle olacak:

Ürünün kuponsuz fiyatının %30'u + 13 ₺
Şerit LED'ler ÖTV'ye girmiyor diye biliyorum. Ancak eğer giriyorsa, ek olarak kuponsuz fiyatının %20'sini daha ÖTV olarak ödeyeceksiniz.

Eskiden Türkiye'de 60₺'ye satılan ürünü oradan 5₺'ye almıştım. Bina girişine bırakıp gitmiş koca yürekli PTT. 2₺'ye anahtarlık almıştım bu sefer PTT getirmedi gidip ben aldım. Ardından aylar sonra tripod aldım yine PTT getirmedi yine gidip ben aldım. Para verip kargoculuk yaptırdı bu site bana o yüzden artık almıyorum. Bu anlattıklarım eskiden yaşadıklarım şu an durumlar nasıl bilmiyorum.

AliExpress'in Aras Kargo ile anlaşması var hepsini o getiriyor diye biliyorum son 1 ay içinde 2 siparişimi Aras Kargo getirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı