Aliexpress'ten alışveriş yapmak

Bende 370 TL’lik bir ürün almıştım. Satıcıyla konuştum. “Satın alacağım, kargonun takip üzerine düşük fiyat yazar mısın?” Diye. Tamam dedi. Üzerine de 10 dolar yazmış. Gelince 23 TL vergi ödedim.

Bu mantıkla 1100 TL’lik ürüne 16 TL vergi ödemiştim.
Böyle bir şey mümkün mü cidden?

Bende 370 TL’lik bir ürün almıştım. Satıcıyla konuştum. “Satın alacağım, kargonun takip üzerine düşük fiyat yazar mısın?” Diye. Tamam dedi. Üzerine de 10 dolar yazmış. Gelince 23 TL vergi ödedim.

Bu mantıkla 1100 TL’lik ürüne 16 TL vergi ödemiştim.
Hocam satıcıyla nasıl konuşuyorsunuz? Bunun bir yolu var mı?
Mümkün. Yapanlar var.

Mümkün tabi.

A73E62D1-B26F-45BF-A8DF-1C2ACD70D028.png
9809CF5C-3E94-4C76-8111-614B8EBB8D43.png

Hocam satıcıyla nasıl konuşuyorsunuz? Bunun bir yolu var mı?

Mümkün. Yapanlar var.

Satıcıya mesaj at diye bir seçenek var zaten.

Nasıl oluyor? Ben de almadan önce onlarla konuşayım. Bu arada 14 yaşında olmam bir sorun çıkarır mı?

Yaşının bir önemi yok.

Nasıl oluyor? Ben de almadan önce onlarla konuşayım. Bu arada 14 yaşında olmam bir sorun çıkarır mı?
Yapanlara sormak lazım. Galiba satın aldıktan sonra oluyor bu işlem. Sorun olmaz.
Mümkün tabi.

Eki Görüntüle 855411Eki Görüntüle 855412

Satıcıya mesaj at diye bir seçenek var zaten.

Yaşının bir önemi yok.
Satın olunca mı mesaj atabiliyoruz sadece? Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

Eğer önceden açmış olduğunuz hesap varsa yeni açmış olduğunuz hesabı banlayabilirler. 2 dolar falan veriyordu galiba. @MisakiTaro @Ali Pınar
İki hesap ile aynı mobil cihazdan ve mümkünse aynı internetten giriş yapmayın. En kolayı kupon kardeşliği, az bir şey Minecraft oynadiysaniz jitter click ile fulleyebilirsiniz. Ana hesapta yaptıktan sonra link ile diğer cihazlarda yapın, halledersiniz zaten.
Bir de ben de çok benzer durumu yaşıyordum, Türkiye'den aldığım HS35 ile Çin'den zorla aldigim E900 Pro arasındaki kalite farkını onlar da görünce artık Aliexpress'ten almama izin veriyorlar. Yakin zamanda Anne Pro 2 de alacağım. Ailenizin güvenilirlik hakkında kuşkusu varsa mesajımı gösterebilirsiniz.
Alırken gümrük için TC soruluyor, ben babamın adına sipariş etmiştim 18 yaş altı sorun çıkar mı bilmem.
Yapanlara sormak lazım. Galiba satın aldıktan sonra oluyor bu işlem. Sorun olmaz.

Satın olunca mı mesaj atabiliyoruz sadece? Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.
Satın almadan önce mesaj atilabiliyor diye hatırlıyorum.

Mümkün ama gümrük memuru durumu farkederse, sizden satın aldığınız fiyatın 1 dolar olduğunu ispatlamanız için ekran görüntüleri vs. isteyebilir. Siz attıktan sonra da gerçek fiyatı üzerinden vergilendirilirsiniz. Biraz şans işi.

2 Hafta önce AliExpress üzerinden KPRepublic'den Cherry MX için tuş sipariş ettim, checkout'da vergisini aldılar. Şu an Türkiye'ye ulaşmış durumda ve bekliyor. Eğer vergi veya bir şey çıkarsa bilgi verebilirim.
Ürün siparişi verdiğimden 29 gün sonra, bugün elime ulaştı. Bilgilendirme süreci şöyleydi:

09.01.2020 Sipariş kabul edildi
14.01.2020 Ürün paketlenip kargoya verildi
18.01.2020 01:33 Kargo firmadan yola çıktı
18.01.2020 22:47 Ürün havayoluna teslim edildi
21.01.2020 Ürün uçak ile yola çıktı
24.01.2020 Ürün Türkiye'ye ulaştı

Önceki ayın 24'ünden sonra iletişim kesildi, Türkiye'ye geldiğinden 2 hafta sonra ise ürün elime ulaştı.

Geri
Yukarı