Aliexpress'ten drone tavsiyesi

mahir23

Hectopat
Aliexpress drone tavsiyeniz nedir acaba veya alınır mı? Belli bir para limiti yok, uzun zamandır almak istiyorum ama Drone'dan gram anlamıyorum. Teşekkür ederim, yorumları bekliyorum.
Yardım edecek kimse yokmu

Son düzenleme:
Merhabalar, ben ilk drone alacağımda 1300₺ değerinde MJX Bugs 3 adlı bir drone almıştım ve açıkçası aldığıma değdi mi derseniz yanıtım hem evet hem de hayır olur. Aldığım dronenun fotoğraf kalitesi vs kötüydü ayrıca kendisi hız için yapılan bir drone olduğundan ötürü havada asılı kalma vs özelliği yoktu. Kontrolü zordu, alışana kadar en az 30 kez çarpmış, düşürmüşümdür. Pervane koruyucuları ve malzeme bakımından dayanıklıydı hiçbir sorun yoktu. 1-2 çizik vardı ama onlar da ağır düşüşler sonucu olmuştu. İniş yapmaya alışmam tam tamına 4 ayımı aldı. Kontrol tamamen manueldi yani kaldırırken bile gazı verdiğiniz anda yerden 3-4 metre yükseliyor ve sürekli alçalma eğilimindeydi eğer yükseltirseniz de bir anda fazlaca yükseliyordu. Bunun bana artısı şu oldu, drone kullanmayı, temel olarak mantığını, gözden kaybolduğunda ve sinyal yoksa (500M maksimum uçuş mesafesine sahipti) sesi dinleyerek tekrar kendime getirmeyi öğrendim. Sonrasında hala daha anlayamamış olduğum bir teknik arıza yüzünden dikenli çalılıklarla dolu bir ormana düştü ve bulamadım. Sonrasında sürekli araştırarak Mavic Mini´nin Fly More Combo paketini almaya karar verdim. Mavic Mini´yi alalı ortalama 2 ay falan oluyor sanırsam. YKS açıklanmadan önce almıştım. MJX´in tersine bunu kullanmak o kadar basit ve rahat ki inanılmaz. Önceki ile karşılaştırınca, arabalardan anlamam kulaktan dolma bilgimle karşılaştırmayı yapacağım, o bir Şahin bu ise Mercedes gibi. 32Gb SD kart ile birlikte aldım ve gerek otomatik çekim modları gerekse ilk kez kullanacaklar için C Mode (Cinematik, sinematik mod)´u ile ideal bir seçim olur. Drone 3 farklı moda sahip, 1.si P Mode yani standart Personal mod. Bu modda drone yükselirken ve ileriye giderken maksimum 2 metre/saniye olacak şekilde ilerliyor. S Mode (Sport, spor mod) ise hiç kullanmadığım ama adından da anlaşılacağı üzere hız odaklı mod. C (Cinematic, sinematik) mod ise maksimum 1 metre/saniye hız ile Mavic Mini´yi kontrol etmenizi sağlıyor. Hiç kullanmadıysanız kesinlikle rahatça ve düzgün çekimler almanız için ideal bir kullanım. Mavic Mini´nin Fly More Combo paketinin fiyatı 4000₺ idi (resmi satıcıdan peşin para ile), normal paketi ise bildiğim kadarıyle 3200₺ civarındaydı. Peki Fly More Combo paket ile normal arasında ne fark var derseniz, ilk olarak ilk kez kullanacaklar için pervane koruyucu içeriyor. İkincisi ise taşınmasını aşırı kolaylaştıran bir adet çanta ile geliyor. Normal pakette 1 tane batarya varken bunda 3 adet batarya ve 3 bataryayı aynı anda şarj edebileceğiniz bir şarj kutusu var. Bu şarj kutusu sırayla 3 bataryayı da şarj ediyor ve ortalama 2 saatte 3 batarya da tamamen doluyor. Ortalama uçuş sürem 21 dakika civarında (1 batarya ile). Fotoğraf anlamında kesinlikle tatmin edici, videosu da keza öyle. Örnek fotoğraflar için buraya tıklayabilirsiniz. Yani önerim bütçe kısıtlamanız olmadığından ötürü Mavic Mini Fly More Combo almanız yönündedir.

Geri
Yukarı