AliExpress'ten GTX 750 Ti alınmalı mı?

Türkolog34

Hectopat
Bilgisayar toplayacağım ve AliExpress'ten GTX 750 Ti almayı düşünüyorum. Aslında GTX 1050 Ti alacaktım fakat hem GTX 750 Ti'ın beni biraz idare edebileceği hem de zaten 300 liraya alacağım için istediğim zaman Sahibinden, Letgo gibi yerlerde 250 liraya satışa koyabileceğimden dolayı GTX 750 Ti mantıklı geldi. Zaten 900p monitörde oynayacağım için fazla sıkıntı yaşatmaz diye düşünüyorum. Geri bildirimler oldukça olumlu. 5 üzerinden 4.9. Sizce bu mantıklı bir hareket mi? Bir diğer sorum ise kartı gümrükten para ödemeden geçirebilmem için satıcıya mesaj göndermem gerekiyormuş, daha önce böyle bir şey yapan var mı? Ne yazmam gerekiyor tam olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceikle merhaba, o kartı Aliexpress'ten alan çok fazla insan var Technopat'ta. Hiç kimse bir sorunuyla karşılaşmadı. Eğer ekranınız 900p ise GTX 1050 Ti yerine 750 Ti almanız çok daha iyi olur. Satıcıya satın almadan önce ingilizce bir şekilde ürünü satın alacağınızı fakat gümrük vergisi ödemek istemediğinizi bu yüzden fiyat etiketine 5-10 dolar gibi bir fiyat koymasını isteyin.

Önceikle merhaba, o kartı Aliexpress'ten alan çok fazla insan var Technopat'ta. Hiç kimse bir sorunuyla karşılaşmadı. Eğer ekranınız 900p ise GTX 1050 Ti yerine 750 Ti almanız çok daha iyi olur. Satıcıya satın almadan önce ingilizce bir şekilde ürünü satın alacağınızı fakat gümrük vergisi ödemek istemediğinizi bu yüzden fiyat etiketine 5-10 dolar gibi bir fiyat koymasını isteyin.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. İşlemci olarak g4560 düşünüyorum sizce nasıl olur? Eğer vaktiniz ve bilginiz varsa anakart ve işlemci tavsiyesinde bulunabilir misiniz acaba? Bir de hocam aliexpress'te ekran kartı olarak en çok sipariş alan gigabyte modeli olmuş onu mu almalıyım yoksa farklı bir modeli mi ne gibi farkları vardır acaba? Tek fanlı model 290 küsür çift fanlı 320 küsür

Cevabınız için çok teşekkür ederim. İşlemci olarak g4560 düşünüyorum sizce nasıl olur? Eğer vaktiniz ve bilginiz varsa anakart ve işlemci tavsiyesinde bulunabilir misiniz acaba? Bir de hocam aliexpress'te ekran kartı olarak en çok sipariş alan gigabyte modeli olmuş onu mu almalıyım yoksa farklı bir modeli mi ne gibi farkları vardır acaba? Tek fanlı model 290 küsür çift fanlı 320 küsür
G4560 750 Tİ rahatlıkla besler.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. İşlemci olarak G4560 düşünüyorum sizce nasıl olur? Eğer vaktiniz ve bilginiz varsa anakart ve işlemci tavsiyesinde bulunabilir misiniz acaba? Bir de hocam Aliexpress'te ekran kartı olarak en çok sipariş alan Gigabyte modeli olmuş. Onu mu almalıyım? Yoksa farklı bir modelini mi? Ne gibi farkları vardır acaba? Tek fanlı model 290 küsür, çift fanlı 320 küsür.
GTX 750 Ti çok fazla ısınan bir kart, o yüzden çift fanlı olan versiyonu almanızı tercih ederim. Hocam şöyle örnek vereyim. Bende ASUS marka bir GTX 1050 Ti var, sizde ise MSI marka bir GTX 1050 Ti var. Aslında iki kart da aynı ama biri soğutma olarak ve görünüş olarak öbüründen daha iyi. Yani ekran kartı alırken model seçiminde soğutma göz önünde bulundurulmalıdır. G4560, GTX 1050 Ti'yi bile besleyecek bir işlemci. GTX 750 Ti G4560'ın yanında çerez gibi kalır. Yani G4560'ı kullanabilirsiniz gayet rahat besler işlemciyi darboğaz söz konusu bile olamaz. Aliexpress'te en çok satılan GTX 750 Ti modeli budur: Tahmini Teslimat Zamanı
Bana sorarsanız soğutması çok yetersiz o kartın. 2 dolar fark vererek bunu almalısınız: Tahmini Teslimat Zamanı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı