Aliexpress'ten İşlemci Almak

Parzival

Kilopat
Yer
Krypton
Daha fazla  
Meslek
Köle
Öncelikle herkse iyi akşamlar diliyorum. Aliexpress'ten i5-3570 alacağım ama bildiğiniz gibi ne kadar düşük yazdırsam da gümrükte bana patlayacak. Satıcıya Not'ta ne yazmalıyım? Ürünün fiyatı 46.50 $. Kaç dolar veya ne yazdırırsam gümrükten sıkıntısızca geçer? Hediye yazdırınca hiç gümrük parası verilmiyormuş ne kadar doğru bilmiyorum ama bana yarım eder misiniz bu konuda? Şimdiden teşekkürler.
Ürün şu.

Sanırım 65$'a falan gelir. Fazlası olabilir belki.
Bildiğim kadarıyla da, o olay kalktı. Tüm ürünlerden vergi alınıyor. Ama belki 5$ vs yazdırıp az ücret ödeyebilirsin. Ama kutuyu kontrol ediyorlarsa anlarlar.

Sanırım 65$'a falan gelir. Fazlası olabilir belki.
Bildiğim kadarıyla da, o olay kalktı. Tüm ürünlerden vergi alınıyor. Ama belki 5$ vs yazdırıp az ücret ödeyebilirsin. Ama kutuyu kontrol ediyorlarsa anlarlar.

5$'da çok abartı olurdu. Bilmiyorum bu konulara hakim birisi vardır koca Sosyal'de.

Huawei p20 telefon kullanan tanıdığım biri var telefonunun aliexpressten TL ile alışveriş yaptığını söylüyordu yani uygulamasından baksanız daha iyi.

Huawei p20 telefon kullanan tanıdığım biri var telefonunun aliexpressten TL ile alışveriş yaptığını söylüyordu yani uygulamasından baksanız daha iyi.

Uygulamasından alacağım zaten ama kur doğru durmuyor ki. Ben de sabit fiyatı yani Doları yazayım dedim. TL olarak 267 TL falan yazıyor.

Uygulamasından alacağım zaten ama kur doğru durmuyor ki. Ben de sabit fiyatı yani Doları yazayım dedim. TL olarak 267 TL falan yazıyor.
Normal googlede işlemcinin adını gir sonra alışveriş bölümüne gir oradan da aliexpressten satılanı bulsan TL fiyatı yazıyor yani + vergi dahil filan yazıyor toplam ödeyeceğin miktarı mesela ben 2x2 RAM ararken görmüştüm işlemci de vardır elbet.

Normal googlede işlemcinin adını gir sonra alışveriş bölümüne gir oradan da aliexpressten satılanı bulsan TL fiyatı yazıyor yani + vergi dahil filan yazıyor toplam ödeyeceğin miktarı mesela ben 2x2 RAM ararken görmüştüm işlemci de vardır elbet.
Denedim şimdi olmadı ama zaten isteğimin bununla bir âlâkası yok. Mevzu fiyatı düşük yazdırma ve hediye olarak yazdırırsam ne olacak.

Geri
Yukarı