Aliexpress'ten telefon ekranı almak

Büyük ihtimalle orijinal değil. Aliexpressten iphone ve samsung(galaxy s5) ekranı almıştım. Samsung ekranları amoled değil ve aşırı kalitesiz, ama fiyatına göre alınır mı kişiye kalmış. İphone(5s) için 2 tane gayet kaliteliydi, onlarda sadece ölü piksel sorunu yaşamıştım.

Selamlar, ekran orijinal değil. Yan sanayi denilen türden. Gelir sorun olmaz ama dokunmatikte sorun yaşayabilirsin. Bunu telefoncular da yapıyor git orada deneyerek al. En azından sıkıntı çıktığında muhattap alacağın birileri olur.

Çin malıdır. Ancak amoled ekranlar felan orjinal oluyor orda. Ekranın kalitesizliğini renklerinden az da olsa hissedebilirsiniz. Size tavsiyem çıkma ya da orjinal taktırmanız olacaktır (türkiye de).

Ekran yan sanayi gelebilir buna dikkat etmelisin. Ben YotaPhone 2 için arka ekranı almıştım, ekran sorunsuzdu ama eksik parça gelmişti bana. Örneğin NFC bandı kablosuz şarj yoktu normalde dahil olması lazımdı. Bende NFC bandını var olan kırık ekrandan alıp yenisine takmıştım sonra ekranın kıpırdamaması için olması gereken parça yoktu var olan kırık ekranı elimle soyup o parçayı aldım yenisine taktım flaşı yoktu onurda kendi ekranımdan aldım monte ettim, yani anlaşılan o ki sadece görüntüyü düzeltmiştim ve ekran dokunmatik sıkıntılı çıktı. Fena iade talebi geçirmiştim adama ve paramı vermişti büyük kısmını. Bunlara dikkat et derim. Ve ekran gibi parçalarda yan sanayiden uzak dur derim. Arızalı olabiliyorlar nadiren.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı