Alım gücü yüksek ülkeler hangileri?

Wilson Fisk

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Google üzerinden arama yapınca liste olarak karşımıza çıkıyor lakin ben şunu merak ediyorum. 1 şansınız var ve ülke değiştirme hakkınız var. Alım gücü yüksek, işçisinin hakkını koruyan, insana saygı yönünden gelişmiş olarak hangi ülkeyi tercih ederdiniz? Nedeninizi de açıklarsanız sevinirim.

Kısa sürede yüksek kazanç için Amerika mantıklı olurdu ama uzun vadede yaşamak sıkıcı olur heralde. O yüzden Avrupa ülkesi seçmek daha mantıklı. Ya da geri dönebiliyorsak biraz kazanıp geri dönmeyi seçerdim. Başka hiçbir ülkede burada olduğu gibi rahat yaşayamam.

Kısa sürede yüksek kazanç için Amerika mantıklı olurdu ama uzun vadede yaşamak sıkıcı olur heralde. O yüzden Avrupa ülkesi seçmek daha mantıklı. Ya da geri dönebiliyorsak biraz kazanıp geri dönmeyi seçerdim. Başka hiçbir ülkede burada olduğu gibi rahat yaşayamam.
Kısa sürede yüksek kazanç nasıl olabilir ki?

İsveç Finlandiya Norveç. Tabi şimdilik. Rus ayısı Ukrayna'yı aşarsa bunlar için çok zor günler başlayacak.
İşin birde Rus tarafı var. Ama tabii geçse bile Avrupa ülkelerine çıkaracağı sıkıntı uzun yıllar alır diye düşünüyorum.

Aha birileri daha yolcu olur gibi...

İsveç Finlandiya gibi ülkeler başı çekiyor şu an. Tabi almanyada işçi olup Türkiye'min güzel doktorlarından yüksek maaş da alabilirsin. Tercih senin.

Şimdi gelip bana Türkiye'yi aşağılıyorsun diyen olursa yine ağzının ortasına bir tane yapıştıracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı