Alınan RAM'in sıfır olup olmadığı nasıl anlaşılır?

zeybek91

Hectopat
Yeni alınan RAM'in sıfır mı 2. el mi olduğu nasıl anlaşılır? Mesela HDD çalışma süresi bilgisini veren programlar var, böylece sıfır olup olmadığı anlaşılabiliyor. RAM'de bu olay nasıl yapılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni alınandan kasıt, kutusu açılmamış mağazadan alınan ram mi? Kullanılmış olma ihtimali mi var arkadaşlar? Şuan şoktayım.

Yeni alınandan kasıt, kutusu açılmamış mağazadan alınan ram mi? Kullanılmış olma ihtimali mi var arkadaşlar? Şuan şoktayım.
2.el almıştır herhalde, alan kişi de kullanmadım demiştir. Aldığı mağazaya güvenmeyecekse daha nereye güvensin. :)

K
Kutusu açılan şey 2. eldir bana göre.
Kutusu açılmasa bile faturası kesildiği an 2.el ürün oluyor, sonuçta başkası adına garantisi başlıyor ama şimdi 2 aylık 2 adet ürün olsa, bir tanesi 2 ay hiç kullanılmamış diğeri 2 ay boyunca hep kullanılmış. Tabiki de kullanılmamış ürünü almak istersiniz, arkadaşın bu şekilde alıp tereddütte kaldığını düşünüyorum.

İnternetten ram alıyorsun n11 hb vs kutusuyla filan geliyor ama adam baska yerden 2. el urun alır kutuya sokar yollar yapılmayacak bir şey değil. Ramlerin ayrı garanti belgesinide gormedim genelde (belki bazı ramlerin vardır) Fatura geliyor sadece. Ram de yıpranma tozlanma filan görmek imkansıza yakın.. Seri numarası üzerinden fabrika çıkış tarihini gorebiliyoruz ama bu ürünün ozaman satın alındıgını gostermiyor urun 1-2 yıl kullanılmıs olabilir bilemezsin.(Büyük elektronik mağazası değilse satıcı) Garantisi varsa garanti işlemleri yapılmıyor (eğer ürün aşırı pahalı değilse) hemen gorduyseniz genelde bos kagıt gelir garanti belgesi tarih filan isim yazmaz arıza oldugunda faturayla yollarsın garanti belgesini o zaman işler garanti belgesine tarih isim.Yani seri numarasını aratıp garantisi varmı yok mu bulma ihtimali bile zor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı