[Alındı] Asus Strix GTX 1080 ve İ7 6800K Sistem

Herkese merhaba,
3 gün önce sistem tamamlandı. Yaklaşık 1 ay kadar sürdü, GTX 1080 yüzünden. Ama beklediğime değdi.
Sistem bileşenleri:
Asus Strix X99 Gaming Anakart
İntel İ7 6800k İşlemci
Asus Strix GTX 1080 Ekran kartı
Kingston HyperX Predator 16GB(4x4) 3000Mhz CL15 RAM
Seagate Barracuda 1TB HDD
Samsung 850 EVO 250GB SSD
Corsair RM1000i Güç kaynağı
Corsair H115i Sıvı soğutma
Thermaltake Core X31 Kasa
Asus PG27AQ 4K 60Hz G-Sync Monitör

Bu sistemi toplamada bana yardım eden, kafamdaki soruları çözmemi sağlayan herkese teşekkür ederim. Sorularınız varsa elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağım. Zamanla oyun testleri eklemeyi düşünüyorum.
1.jpg

4.jpg
5.jpg

7.jpg

2.jpg

6.jpg

3dmark.jpg

Oyunlar:
DOOM
The Witcher 3: Wild Hunt
Battlefield 4
Tomb Raider(2013)
ARK: Survival Evolved
Rust
GTA 5( Alındı akk yüzünden 6-7 günü var)

@Leo Corte @CJack60 @Spontune

Dosya Ekleri

• 3.jpg
    3.jpg
    896,4 KB · Görüntüleme: 547
Benim seçimin PG27AQ oldu, çünkü benim önceliğim çözünürlüktü. Bu özelliklerde Acer in XB271HK modeli ve PG27AQ vardı. Diğer monitörleri incelemedim.
Aklıma bir soru daha geldi, siz GTA V 'i oynarken advanced graphicsdeki ayarlarda açık mı acaba?
Birde ben Asus Strix GTX 1070 ile SLI yapsam 2k'da GTA V'de tüm ayarlar en yüksek advanced graphics
de dahil kaç FPS alırım. Kullanana arkadaşlar varsa yazabilirler mi? Ya da sizden daha az yada daha çok mu olur?

Hayırlı olsun kasadan ve sıvı soğutmadan memnun musunuz bende alacağım aynısından birkaç sorum soracağım.
1- Radyatörü kasanın üst tarafa mı taktınız.
2-Kasanın üstünde silikon görmüyorum herhangi bir titreşim söz konusu oluyor mu?
3-Oyun için i7-7700K düşünüyorum sizce i7-6800K mı almalıyım?
4-Soğutucu fazla ses yapıyormu 1700 1800 rpm geçiyormu tüm kablolar tek biryere takınca anakartta herhangi bir sıkıntı söz konusumu?
yanıtlarsanız sevinirim iyi günler.

Hayırlı olsun kasadan ve sıvı soğutmadan memnun musunuz bende alacağım aynısından birkaç sorum soracağım.
1- Radyatörü kasanın üst tarafa mı taktınız.
2-Kasanın üstünde silikon görmüyorum herhangi bir titreşim söz konusu oluyor mu?
3-Oyun için i7-7700K düşünüyorum sizce i7-6800K mı almalıyım?
4-Soğutucu fazla ses yapıyormu 1700 1800 rpm geçiyormu tüm kablolar tek biryere takınca anakartta herhangi bir sıkıntı söz konusumu?
yanıtlarsanız sevinirim iyi günler.
Çok geç gördüm kusura bakmayın. Radyatör üst tarafta, ve slikon yok herhangi bir titreşim de yok. Oyun için iki işlemci arasında çok fark olacağını düşünmüyorum, ama bu konuda çok fazla bilgim yok. Soğutucuyu en düşük ayarlarda kullanıyorum, oyunlarda bu yeterli oluyor. Fakat soğutucuyu yüksek ayarlara çektiğim de ses çok fazla oluyor.

Satılık - Asus PG27AQ Monitör İlgilenen olursa

https://www.technopat.net/sosyal/konu/satilil-asus-strix-gtx-1080-o8g.422421/

Çok geç gördüm kusura bakmayın. Radyatör üst tarafta, ve slikon yok herhangi bir titreşim de yok. Oyun için iki işlemci arasında çok fark olacağını düşünmüyorum, ama bu konuda çok fazla bilgim yok. Soğutucuyu en düşük ayarlarda kullanıyorum, oyunlarda bu yeterli oluyor. Fakat soğutucuyu yüksek ayarlara çektiğim de ses çok fazla oluyor.

Satılık - Asus PG27AQ Monitör İlgilenen olursa

Satılık - Asus Strix GTX 1080-O8G

Merhaba MSI GTX 780 ile takas düşünürmüsünüz ? Üstünü nakit tamamlarım hem siz de kartsız kalmamış olursunuz güncel oyunları high ta oynatabiliyor gta 5 te 60 fps alabiliyorum, saygılarımla.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı