[Alındı] İ3 4160 ve R9 270'li Sistem

Bu hafta bir arkadaşıma topladığım sistemin resimini atacağım. Sistem herşey dahil 2000 tl'ye alınmıştır.
Sapphire R9 270
İ3 4160
MSI H81M-P33
Volar 1600 MHZ 8 GB RAM
WD Cav. Blue 1 TB HDD
Xigmatek Asgard 381 AD38BT-U54 500 Watt
AOC 21.5 E2270WN LED
P_20150616_122326.jpg

Sistem de yaklaşık 15 dakika GTA 5 oynadık. MSAA kapalı, diğer ayarlar full iken 1080P'de arabaların çok kalabalık olduğu yerde 35'e kadar düşüyor FPS. Onun haricinde oyunu 40-45 FPS arası oynadık. Ekran kartı ise 60 dereceyi (AİDA 64 Stres test ekranından kontrol ettik. Doğru değerleri elde etmek için preferences kısmından max. value'yi 110 yaptık) geçmiyor. Sistemin toplanmış resmini çekmek isterdim ama arkadaşın evi pek müsait değildi. Metro LL Redux, GTA 5 ve buna benzer 1-2 oyunu var steam hesabında. Bu oyunların bench testlerini çektiği zaman benimle paylaşacağını söyledi. Paylaşır paylaşmaz yeni konu açıp size bildireceğim.
Donanım hakkında konuşacak olursak.

Sapphire R9 270: Forumda bir çok kullanıcı bu kartın aşırı ısınıp bir takım sorunlar verdiğinden şikayetçi. Arkadaşım Sapphire'ye bir şans verdi ve satın aldı. Yukarıda dediğim gibi, kart 60 dereceyi geçmedi ve herhangi bir sorunla da karşılaşmadık şimdilik. Ayrıca içerisinden DVI/D-SUB dönüştürücü ile Crossfire kablosu da geliyor. O kadar nVidia kart aldım kendime ve başkalarına, daha 1 köprü bile çıkmadı. :)

Volar 8 GB 1600 MHZ RAM: Bu satın aldığımız belleğin CL değeri ne bilmiyoruz fakat Kingston 1333 MHZ CL9 RAM'den 30 tl daha ucuza geldiği için "paramız cebimizde kalsın. Nede olsa işlemcinin yükünü kaldırabildiği sürece bir etkisi yok oyunlara" dedik ve bunu tercih ettik. Sorunsuz şekilde çalıştı ve AİDA 64'ün bellek test sınavından 10 dakika sorunsuz çalışarak geçti.

AOC 21.5 E2270WN LED: Şuan EXA'da en ucuz 3. "21.5 inç 5MS 1080P monitör" bu. DVI girişi yok ve kendisiyle beraber gelen D-SUB kablo son derece dandik. Öyle ki monitör de karlanma yapıyor. Elimizde bir DVI/D-SUB kablo vardı ve karlanmayı bu kablo ile giderdik. Bu arada mat ekran bir monitör ve adaptörü monitörün arkasına monte edilmiş şekilde geliyor. Siz sadece monitöre güç ve görüntü kablosu bağlıyorsunuz.

WD CAV. Blue 1 TB: Geçmişte Seagate ile yaşadığımız kötü tecrübeler sonucu çok fazla para ve zaman kaybetmiştik. Bu yüzden pek sıcak bakmıyorum Seagate'ye. Biz de bu HDD'yi koyduk. Zaten kalitesini bilmeyen yoktur.

Xigmatek Asgard 381 AD38BT-U54 500 Watt: Bu kasa ile ilgili "PSU çok ses çıkartıyor" diyen bir kaç kişiye denk gelmiştim forumda. Elimizdeki model hiç ses çıkartmıyor ve üzerinde yazana göre 12V üzerinden 448 watt güç veriyor. Dış kasanın bileşeni oldukça kaliteli. Yani elimle hafif zorladım ama bükülecek gibi değil.

İyi forumlar dilerim...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı