[Alındı] Mimari Tasarım Amaçlı i7 4790K + Gaming 5 + GTX970 Sistem Toplama

amucahidb

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Ben Mimarlık okuyan bir üniversite öğrencisiyim. 4.500 lira bütçem var ve toplayacağım bilgisayarla Cinerender ve Lumion render motorlarını kullanacağım. Ayrıca modelleme için Archicad 18 ve Sketchup kullanıyorum. Sunuma hazırlarken ise Photoshop ve After Effect programlarında derlemeler yapıyorum.

İhtiyaçlarım bu yönde ve Vatan'dan diğer arkadaşlara önerilerinizi okuyarak kendimce bir sistem topladım. Yardımcı olursanız sevinirim. Sistemi topladığımda resimlerini vs. de koyacağım. Konu hayali sistem konusu değildir her şey açık ve nettir.
Monitör, klayve ve mause elimde olduğundan sisteme dahil değildir.
pc3.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkürler HDD'yi Seagate Barracuda olarak değiştirdim ve bugün Vatan'a gittim. Sistemin fiyatını net öğrenmek için orada ki görevliye toplattım ve 4.438TL toplam sistem fiyatı tuttu. Görevli 16-21 Ocak tarihleri arası %30 indirim olduğunu iddia etti fakat bana önce bindirim sonra indirimmiş gibi geldi. Ayrıca işletim sistemini de DreamSparktan öğrenci hesabımla indiriyorum orijinal lisanslı olarak kullanacağım. Buradan diğer arkadaşlara da tavsiye ediyorum.

Benim bir başka sorum olacaktı; 4500TLl gibi bir meblağa DDR4 RAM'li bir sistem toplanabilir mi? Sistemi bu hafta sonuna kadar toplayacağım için dönülmez bir yola girmeden tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çok teşekkürler HDD'yi Seagate Barracuda olarak değiştirdim ve bugün Vatan'a gittim. Sistemin fiyatını net öğrenmek için orada ki görevliye toplattım ve 4.438TL toplam sistem fiyatı tuttu. Görevli 16-21 Ocak tarihleri arası %30 indirim olduğunu iddia etti fakat bana önce bindirim sonra indirimmiş gibi geldi. Ayrıca işletim sistemini de DreamSparktan öğrenci hesabımla indiriyorum orijinal lisanslı olarak kullanacağım. Buradan diğer arkadaşlara da tavsiye ediyorum.

Benim bir başka sorum olacaktı; 4500TLl gibi bir meblağa DDR4 RAM'li bir sistem toplanabilir mi? Sistemi bu hafta sonuna kadar toplayacağım için dönülmez bir yola girmeden tavsiyelerinizi bekliyorum.
Diğer bileşenleri oldukça kısmak gerekecek. Sadece anakart + işlemci + ram = yaklaşık olarak 3.500TL gibi bir rakam tutuyor. Geriye kalan donanıma para yetmeyecek bu sefer.

Çok istersen denerim sığdırmayı...

100-200tl ekleyerek DDR4 sistem oluştursak nasıl bir sistem elde ederiz? Şuan topladığım sisteme nazaran daha verimli bir sistem olacağına dair bir his var içimde ve DDR4 toplamadığıma pişman olmaktan korkuyorum. Sizce çok fark eder mi? Takdir edersiniz ki 4 yılda 1'i buluyor yeni sistem toplamak ve bu uzun aralık benim için altın niteliğinde.

Arkadaşlar kredi kartıyla ödemede sıkıntı çıkmazsa yarın Vatanda bilgisayarı toplayacağım. Konu hala güncelliğini koruyor.RAM hızını BIOS tan ayarlayarak 2400 Mhz olarak kullanabileceğimi videolardan görmüştüm. Topladığım DDR3 sistemde 1866 Mhz CL9 RAM'i mi tercih edeyim yoksa 2400 Mhz CL11 mi tercih edeyim?

Sabırsızlıkla almayı beklediğim sistemi topladığımda resimleri ekleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuanda konunun açılma sebebi olan bilgisayar sistemimden yazıyorum. Daha önce amucahidb hesabı ile açtığım ve neredeyse aynı şeyleri yazmama rağmen 1 ay hayali sistem cezası yememe sebep olan sistemi toplamış bulunmaktayım. Konuyu açarken resmini koyduğum HDD hariç tüm donanımlar aynıdır. HDD yi SypeR arkadaşımızın önerisi üzerine Seagate Barracuda 1 TB aldım. Performansı şuan tatmin edicinin üzerinde benim için. İnşallah hayırlısıyla uzun seneler kullanmak nasip olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı