[ALINDI] Noctua D14 / i7 4790k

heavystorm01

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Sistemimi 4 gün önce toplamıştım.
[Alındı] i7 4790k ve GTX 970 Tabanlı Sistem | Technopat Sosyal

Hyper 212 EVO'dan memnun kalmadığım için iade edip, Noctua D14 aldım. Sabah saatlerinde elime ulaştı ve montaj sonrası OC stabilitesini sağladıktan sonra sizle paylaşmak istedim. Hyper 212 EVO ile arasında tüm testlerde 8-10 derece arası fark var. Fiyatını hak eden bir ürün.

4.8 Ghz'e kadar sorunsuz çıkarttım fakat günlük kullanım için uygun gördüğüm frekans ve voltaj değerlerinde yaptığım testlerin sonuçları:

4.6 GHZ / 1265v:
  • Boşta 35 Derece,
  • AIDA64 Kararlılık Testi 1 saat: 55 dereceden başladı, 1 saat sonunda 62 derece idi,
  • Prime95 26.6 sürümü ile işkence testi 30 dk: 63 dereceden başladı, 30 dk sonunda 68 derece idi,
  • GTA V yaklaşık 1 saat oynadım: 51-52 derece.
Testlerin İskenderun sıcağında yapıldığını belirtmemde fayda var. Hava sıcaklığı 32-33 derece. Ayrıca fanla birlikte gelen hız düşürücü aparatları kullandım. Fanlar 3 pin olduğu için hızı otomatik ayarlamıyor. Normal bağladığımda 1300 RPM hızında dönen fanlar, ek aparat ile 800-900 RPM de çalışmakta.

Alacak arkadaşlar için belirteyim, en uzun RAM'lerle bile sıkıntı çıkartmıyor. Montajı rahat, yanında gelen macun piyasadaki en iyilerden.

Mükemmel soğutma, mükemmel sessizlik. Noctua kalitesi :)

Ayrıca son bir hususu daha belirteyim. İnventus'tan aldım. Ürün fiyatı 248 TL idi. Sorun olmaması açısından EFT ile 250 TL gönderdim. Fanla birlikte, bir zarfın içinde fazla gönderdiğim parayı yollamışlar. Reklamsa reklam kardeşim. Aldığım kaliteli hizmeti belirteceğim ki diğer firmalarda görüp örnek alır belki.
Ticaret etiği, kaliteli hizmet diye ben buna derim...

Uzun bir yazı oldu. Dikkat etmeye çalıştım fakat yazım hatası olduysa affola, buyrun resimler :)

0.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

@BilgisayarKurdu
@er36po
Yardım ve tavsiyeleriniz için teşekkürler :)

Son düzenleme:
Keşke kasanın yan kapağında da fan olsaydı. Oyuncular için kasaların yan kapağındaki fan özellikle ekran kartları için çok önemli, aşırı yükte o fanın sağladığı hava sirkülasyonu kendini bayağı hissettiriyor. Ama eğer isterseniz kendiniz de o yan kapağa hasar vermeden, güzelliğini bozmadan delip fan takabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı