Alındı: Noctua NF-P12 Redux

Ürünü bugün teslim alıp direkt bloğa çaktım. Ürünün özelliklerini sıralayalım öncelikle:

Adsız.png


Düşük devirde çalışan, statik basıncı ön planda olan ve Noctua'nın bir önceki nesilde kullandığı teknolojiye sahip bir ürün. Kalite olarak gerçekten çok başka. Ürünün kutusundan vidasına kalite kokuyor. Aynı zamanda teknik verilerde yazdığı gibi çok sessiz. Bazı firmaların kandırdığı gibi de değil, teknik veriler gerçeği yansıtıyor bu üründe. Bir fotoğraf koyayım.

793d92d2-9c69-4b10-8ca0-c241c0230414.jpg


Ürün tam devirde bile yüksek gürültüye sahip değil ki test dışında tam devirde dönmüyor bile. Titreşim şu bu hiçbir şey yok. Al tak evladiyelik ürün resmen. Bundan sonra hangi marka kaliteliyse onu arayıp bulacağım. Kaliteli ürün kullanmayı özlemişim. Şimdi bir ürünle karşılaştırmam gerekecek olursa bu ürün 2.75mm h2o basınca sahip 2100 RPM'lik bir fan olur çünkü en yakın zamanda onu kullandım. O fanın boş gürültüsüne rağmen performansı bir iki dereceden fazla oynamadı, o da anlık sıçramayla gerçekleşti. Muhtemelen teknik verileri çok başarılı olan diğer fanla aynı performansı sunacaktır. Önemli olan kısım ise bunu çok daha düşük devirde çok sessiz bir şekilde yapıyor olması. Diğer fan 1800-2000'lerde gezerken bu aynı sıcaklığı 1200-1300 devirde veriyor. :D Kaliteden şaşmayın, sayılara da takılmayın agalar, görüşürüz.
 

Solozzo

Decapat
Katılım
24 Temmuz 2019
Mesajlar
86
Yer
Istanbul
İşlemci soğutucusundan kasa fanlarına kadar tüm soğutma sistemim Noctua ve kesinlikle başka bir seviye de üretim teknolojileri. Ürünlerinin arkasında durmaları ve verdikleri garanti süresi de zaten standartların çok üzerinde. Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. :)
 

Yeni konular

Yukarı