[Alındı] Ryzen R7 3700X ve MSI MPG X570 Tabanlı Sistem

Monickes

Decapat
Merhaba arkaşalar bugun Vatan'dan 5600 TL'ye:
  • MSI MPG X570 GAMING Edge Wi-Fi.
  • Ryzen 3700X.
  • G.Skill 32 GB(2x16 GB) Trident Z Neo DDR4 3600MHz CL16.
Aldım.

Toplan 5600 TL tuttu. Piyasanın üstünde biliyorum ama bunun sebebi internetten aldığım bir SSD'nin kutununun açılıp kapatılıp bana gönderilmesi.

Kapalı kutu ürünlere güvenim kalmadı artık. Böyle pahalı parçaları da riske atmak istemedim.

Bir de PSU Corsair'in 550W takılı duruyor üstünde, bir sorun gözükmüyor şu an, değiştireyim mi?

PSU önerileriniz ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkaşalar bugun Vatan'dan 5600 TL'ye:
  • MSI MPG X570 GAMING Edge Wi-Fi.
  • Ryzen 3700X.
  • G.Skill 32 GB(2x16 GB) Trident Z Neo DDR4 3600MHz CL16.
Aldım.

Toplan 5600 TL tuttu. Piyasanın üstünde biliyorum ama bunun sebebi internetten aldığım bir SSD'nin kutununun açılıp kapatılıp bana gönderilmesi.

Kapalı kutu ürünlere güvenim kalmadı artık. Böyle pahalı parçaları da riske atmak istemedim.

Bir de PSU Corsair'in 550W takılı duruyor üstünde, bir sorun gözükmüyor şu an, değiştireyim mi?

PSU önerileriniz ne olur?
Sistemini tam olarak belirtir misin ? Sistemde ekran kartı yoksa/alınacaksa, öyle bir sisteme RTX 2070 veya daha güçlü bir kart yakışır. Doğal olarak böyle bir kartada 550W yetmez. Yeni bir PSU almanı öneririm. Zaten tahminen elindeki PSU'nun CPU girişi yeterli gelmeyecektir. PSU için bütçen nedir ?

Bütçem 700-800 civari PSU için Ekran kartım MSI RTX 2060 ventus. Ekran kartını takasla yükselticem ileride. benchmark yaptım ama sonuçlar çok farklı gelmedi eski sisteme göre. Hatta biostan ram frekansını 3600 yaptım daha da kötü sonuç çıktı. anlamadım
Linkte benchmark sonucu MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI (MS-7C37) Performance Results - UserBenchmark

PSU'nun etkisi var mıdır çünkü i5'ten bile kötü çıktı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı